Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

Technologie Forda – inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go

Ciemne, kręte drogi. Ruchliwe autostrady. Napięte harmonogramy. Jazda w gęstym ruchu ulicznym. Ciasne miejsca postojowe. Przekonaj się, jak nowy Ford Focus radzi sobie z tym wszystkim bez trudu.

W jego wnętrzu kryje się wiele zaawansowanych technologii wspomagających kierowcę: inteligentny tempomat z funkcją Stop and Go, system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu czy Active Park Assist drugiej generacji.

Tempomat jest bardzo przydatną funkcją, zwłaszcza dla kierowców, spędzających dużo czasu na jazdach autostradami i drogami szybkiego ruchu. Utrzymywanie prędkości bez wspomagania tempomatu jest nie tylko męczące dla nogi, lecz również powoduje napięcie organizmu, szybsze zmęczenie i konieczność utrzymywania niewygodnej pozycji.

Dlatego funkcja tempomatu dla części kierowców jest równie ważna i podstawowa, jak np. klimatyzacja. Dzięki tempomatowi kierowcę nie tylko mniej męczy podróż, ale również jest to korzystne dla samego pojazdu - korzystanie z tempomatu powoduje przede wszystkim niższe spalanie paliwa.

Inteligentny tempomat z funkcją Stop & Go oraz systemem rozpoznawania znaków drogowych w Nowym Fordzie Focus.

Utrzymuje ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu, dostosowuje prędkość pojazdu do obowiązującego ograniczenia prędkości i ułatwia prowadzenie w gęstym ruchu ulicznym lub w korku. Ta technologia pozwala nie tylko ustawić żądaną prędkość, z jaką ma poruszać się samochód, lecz również pozwala kierowcy ustawić odległość od poprzedzającego do pojazdu.

Jeśli będzie taka potrzeba, tempomat całkowicie zatrzyma auto i wyłączy silnik, aby nie zużywał ani jednej kropli paliwa. Gdy droga znów będzie wolna, system uruchomi silnik i bezpiecznie przyśpieszy do ustalonej wcześniej prędkości.

Takie rozwiązanie całkowicie wyręcza kierowcę w obsłudze tempomatu. Pozostaje mu jedynie rozkoszowanie się urokami podróży...

Napisz do nas na Messengerze!