Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

Leasing czy wynajem długoterminowy?


Zakup samochodu do firmy wiąże się z podjęciem konkretnej decyzji finansowej, która będzie miała swoje konsekwencje w miesięcznym wyniku finansowym firmy przez kilka kolejnych lat. Wielu przedsiębiorców poszukując samochodu, który nie tylko byłby „pracownikiem” firmy, lecz również realnie wpływał na poziom kosztów w wyniku finansowym, waha się pomiędzy zakupem samochodu w leasingu a wynajmem długoterminowym.

WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY

Firmy posiadające rozbudowany park samochodowy często zmuszone są do stworzenia odrębnego stanowiska zajmującego się administrowaniem własną flotą. Zazwyczaj jest to zajęcie czasochłonne i kosztowne. Sposobem na minimalizację tych kosztów jest oferta wynajmu długoterminowego.

Wynajem długoterminowy skierowany jest przede wszystkim do Firm traktujących samochody jako narzędzie pracy. Środki finansowe, jakimi gospodaruje Firma, w momencie korzystania z tego typu wynajmu mogą być bez obaw przeznaczone na inwestycje związane z głównymi gałęziami działalności, dając możliwość uzyskania dodatkowych zysków. Natomiast kompleksową obsługą samochodów zajmuje się wypożyczalnia samochodów, z którą podpisywany jest kontrakt na długoterminowy wynajem samochodów.

Głównymi korzyściami takiego rozwiązania jest brak konieczności angażowania własnych środków finansowych (poza miesięczną opłatą za wynajem) i brak konieczności serwisowania oraz napraw technicznych samochodu, w tym np. sezonowej wymiany opon. Klient płaci jedynie za wynajem, natomiast wypożyczalnia zajmuje się wszystkim innym, od ubezpieczenia samochodu poprzez załatwianie formalności w przypadku np. stłuczki, wymianę opon i naprawami serwisowymi.

Minusem takiego rozwiązania jest natomiast brak możliwości wrzucania w koszty właśnie napraw i innych zakupów oraz wykonywania usług, zwykle związanych z posiadaniem samochodu, a które w znaczący sposób mogą wpłynąć np. na wysokość miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy oraz podatek VAT. Wynajem długoterminowy jest również zwykle droższym wydatkiem miesięcznym niż np. rata leasingu.

 

LEASING

Finansując zakup samochodu leasingiem, mamy do wyboru leasing finansowy oraz leasing operacyjny. Czym charakteryzuje się każda z form leasingu?

Kupując samochód osobowy przy użyciu leasingu finansowego, firma może doliczyć do kosztów uzyskania przychodów część odsetkową dotyczącą rat leasingowych. Ponadto ma prawo do wprowadzenia samochodu do ewidencji środków trwałych i amortyzowania go w czasie. Są to niebagatelne korzyści, wpływające korzystnie na miesięczne rozliczenia podatkowe przedsiębiorcy.

Biorąc samochód w leasing operacyjny, firma nie wprowadza go do ewidencji środków trwałych i tym samym nie amortyzuje go. Natomiast korzyścią podatkową jest fakt, że pełna rata leasingowa (kapitał + odsetki) wlicza się do miesięcznych kosztów uzyskania przychodów.

Zalety leasingu w porównaniu do wynajmu długoterminowego zwykle przekładają się zatem na realne korzyści księgowo-podatkowe, co przy prowadzeniu działalności jest jednym z najistotniejszych parametrów dla każdego właściciela firmy.

FORD LEASING OPCJE

Na rynku istnieją także formy finansowania, łączące w sobie leasing tradycyjny z wynajmem długoterminowym. Taki produkt oferuje Ford przy zakupie samochodu na firmę. Ford Leasing Opcje wyróżnia przede wszystkim stosunkowo niska rata, zdecydowanie niższa niż w przypadku leasingu i wynajmu długoterminowego, którą płaci się niejako za samo użytkowanie samochodu (co zbliża FLO do wynajmu długoterminowego) oraz możliwość wyboru wykupu samochodu (jak w leasingu) lub oddanie go dealerowi (jak w wynajmie).

Poniższe zestawienie prezentuje korzyści, które niesie ze sobą skorzystanie z tej formy finansowania.

– Oferta możliwa przy Opłacie Wstępnej już od 1% wartości samochodu

– Okresu użytkowania samochodu – 2, 3 lub 4 lata

– Wysokie limity przebiegu samochodu:

✓ 80 tys. km (2 lata)

✓ 120 tys. km (3 lata)

✓ 150 tys. km (4 lata)

– Gwarancja wartości samochodu po ukończeniu umowy leasingowej – prawo Klienta do pierwokupu samochodu,

– Pakiet Ford Ubezpieczenia w promocyjnej cenie,

– Do zawarcia umowy wystarczy dowód osobisty – program „Zielona Fala”,

– Leasing możliwy 1 dnia działalności Twojej firmy,

– Dla stałych klientów oraz w przypadku leasingu większej floty samochodów oferujemy preferencyjne warunki

– Trzy opcje na koniec umowy leasingowej:

Opcja 1 – zamień samochód

Wybierz nowego Forda i zwróć dealerowi dotychczasowy samochód.

Opcja 2 – zwróć samochód

Zwróć samochód dealerowi.

Opcja 3 – zatrzymaj samochód

Przedłuż umowę leasingu lub spłać jednorazowo wartość wykupu.

 

W celu uzyskania dalszych informacji na temat finansowania, zapraszamy do salonu Ford Pol-Motors. – Wrocław, ul. Bardzka 1.

Napisz do nas na Messengerze!