Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

Tourneo Custom

Tourneo Custom

Luksusowy, przestronny. Idealny.

Katalog PDF Jazda testowa

Ford Tourneo Custom to spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających podróżnych. To samochód, który sprawdza się zarówno w biznesie, jak i dla dużej rodziny. Ergonomiczne wnętrze, siła personalizacji i możliwości, jakie daje, to klucz do sukcesu tego modelu. Ford Tourneo Custom zapewnia wiele miejsca dla każdego.

3_V362T_M_L_37089

Ford Tourneo Custom posiada nowoczesny styl. Miękkie linie nadwozia, nowocześnie zarysowane reflektory nadają stylistyce prawdziwego charakteru.

Model oferuje gamę 9 kolorów nadwozia oraz wybór spośród 4 rodzajów kół obręczy.

Wnętrze samochodu zostało dopracowane, tak aby cieszyć oko oraz dawać jak najwięcej korzyści. Elementy wyposażenia samochodu dopełniają komfortu oraz nadają prawdziwe eleganckiego stylu. Model oferuje 4 rodzaje różnych wykończeń w dostępnych wersjach wyposażenia.

 • Ford SYNC to szybki i intuicyjny w obsłudze system, który sterowany jest za pomocą poleceń głosowych. Technologia ta pozwala również na odtwarzanie muzyki z pamięci USB oraz poprzez Bluetooth®. Rozrywki dostarczy także wysokiej klasy radio DAB, wraz z odtwarzaczem CD, USB, wyświetlaczem i nawigacją satelitarną.
 • W desce rozdzielczej znajduje się także wiele schowków na urządzenia, jak smartfon, czy odtwarzacze muzyki wraz z gniazdkiem 12V oraz różnych wymiarów schowki podręczne i miejsca na napoje i najpotrzebniejsze rzeczy.

 • Długa podróż? Adaptacyjny tempomat to idealne rozwiązanie podczas wielogodzinnych tras. Jest to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem i pozwala wybrać i utrzymywać prędkość z jaką chce jechać kierowca. Gdy system wykryje pojazd znajdujący się przed samochodem, zwolni lub zahamuje, a w momencie, kiedy droga się sytuacja na drodze się zmieni, system powróci do pierwotnych ustawień.
 • Podczas długich tras przydatny okazuje się również system kontrolujący poziom zmęczenia kierowcy. System analizuje styl jazdy i jeśli wykryje spadek koncentracji, to na kokpicie pojawi się ikona ostrzegawcza sygnalizująca konieczność odpoczynku kierowcy.
 • Automatyczne czujniki reflektorów wykrywają słabnące światło przy zapadaniu zmierzchu lub nagłe zmiany w warunkach oświetleniowych, np. przy wjeździe do tunelu. Powoduje to automatyczne włączenie reflektorów, co czyni jazdę nie tylko łatwiejszą, ale i bezpieczniejszą.
 • Ergonomia wnętrza samochodu to zasługa innowacyjnego systemu tylnych siedzeń, który pozwala na uzyskanie wielu różnych konfiguracji i ustawień foteli. Niepotrzebne miejsca można złożyć i przesunąć, dzięki czemu otrzymujemy ogrom miejsca na bagaż. Oprócz dużych możliwości konfiguracyjnych, siedzenia w Tourneo Custom posiadają wiele udogodnień, jak regulacja, odchylenia oparcia, podgrzewanie, miękkie i wysokiej jakości obicia, czy podłokietniki. Dla bezpieczeństwa najmłodszych zastosowano wysokiej jakości mocowania ISOFIX, które pozwalają na pewne przypięcie dziecięcych fotelików.
 • Ford Tourneo Custom z krótkim rozstawem osi L1 to wygodna podróż dla 9 osób, a wersja z długim rozstawem osi L2 zapewnia powiększoną przestrzeń bagażową.
 • Ford Tourneo Custom to wysokie bezpieczeństwo i niezwykły komfort. Samochód wyposażono w wiele nowoczesnych technologii, mających za zadanie utrzymywać bezpieczną i sprawną podróż. Oprócz systemów, które zastosowano aby podnosić komfort i bezpieczeństwo podczas podróży, model dostępny jest wraz z szeregiem technologii zabezpieczających samochód przed kradzieżą.

 • Pre-Collision Assist, to system, który redukuje siłę zderzenia lub całkowicie unika kolizji. System ma wykrywać, czy samochód jadący przed Tobą nagle zahamował i jeśli taka sytuacja ma miejsce, technologia automatycznie włącza hamulce. Podczas hamowania awaryjnego ważne jest także ostrzeżenie kierowcy jadącego za samochodem, o ostrym hamowaniu. Podczas takie zdarzenia, automatycznie załączają się światła awaryjne z dodatkową funkcją pulsacyjnego działania świateł stopu.
 • Podczas awaryjnego hamowania przydatny jest także system przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę nad hamowaniem, a układ wspomagania hamowania, w razie potrzeby zwiększa siłę nacisku na hamulec.
 • O maksymalną przyczepność i stabilizację toru jazdy dbają elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) oraz układ kontroli trakcji (TC). O bezpieczne utrzymanie przyczepy zadba system Trailer Sway Control. Dodatkową stabilność i bezpieczeństwo zapewnia także system zapobiegający przewróceniu się pojazdu (RSC), który wykrywa utratę stabilności pojazdu.
 • Tourneo Custom posiada kurtyny, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne (dla pasażerów jadących z przodu)

Ford Tourneo Custom napędzany jest przez najnowocześniejszy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue. Model dostępny jest w 3 wersjach:

-Ford EcoBlue 2.0 TDCi 105 KM/360 Nm

-Ford EcoBlue 2.0 TDCi 130 KM/385 Nm

-Ford EcoBlue 2.0 TDCi 170 KM/405 Nm

 

Oszczędne silniki wspomagane są wieloma technologiami. Do ich grona należą ECOnetic, Auto-Start-Stop, system selektywnej redukcji katalicznej, Ford Smart Regenerative Charging, które mają bezpośredni wpływ na zużycie energii, pracę silnika oraz akumulatora.

Silniki o mocy zarówno 130 KM, jak i 170 KM są dostępne z sześciobiegową przekładnią automatyczną SelectShift.

Trend

Silniki wysokoprężne:
2,0 TDCi 105 KM (77kW)/360 Nm
2,0 TDCi 150 KM (96kW)/385 Nm
2,0 TDCi 170 KM (125 Kw)/405 Nm

 

Zewnętrzne elementy wyposażenia:
– 16” stalowe obręcze kół z pełnowymiarowymi kołpakami
– Reflektory projekcyjne ze statycznymi światłami doświetlającymi zakręty
– Przedni zderzak w kolorze nadwozia
– Przednie światła przeciwmgielne
– Elektrycznie sterowane i podgrzewane listerka
– Centralny zamek sterowany pilotem
– Czujniki parkowanie przednie i tylne
– Obustronne boczne, przesuwane drzwi

Wewnętrzne elementy wyposażenia:
– Radioodtwarzacz CD z kolorowym wyświetlaczem TFT 4″, system SYNC 3 z funkcją wzywania pomocy, zestawem głośnomówiącym Bluetooth, złączem USB i przełącznikami na kierownicy
– Tempomat z programowalnym ogranicznikiem prędkości
– Klimatyzacja
– Kierownica pokryta skórą
– Schowek podręczny na klucz

Titanium

Silniki wysokoprężne:
2,0 TDCi 130 KM (96kW)/365 Nm
2,0 TDCi 170 KM (125kW)/405 Nm

 

Dodatkowe zewnętrzne elementy wyposażenia w porównaniu z wersją Trend:
– 16” aluminiowe obręcze kół
– Listy boczne w kolorze nadwozia
– Tylny zderzak i klamki w kolorze nadwozia
– Elektryczne, podgrzewane i składane lusterka boczne w kolorze nadwozia
– Przyciemniane szyby z tyłu
– Podgrzewana przednia szyba
– Automatyczne reflektory
– Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu
– Alarm odwodowy

Dodatkowe wewnętrzne elementy wyposażenia wnętrza w porównaniu z wersją Trend:
– Klimatyzacja w tylnej części pojazdu
– Osłony przeciwsłoneczne w drugim lub w drugim i trzecim rzędzie siedzeń

Sport

Silnik wysokoprężny 2,0 TDCi 170 KM (125kW)/405Nm

 

Dodatkowe zewnętrzne elementy wyposażenia w porównaniu z wersją Titanium:
– Pakiet stylizacyjny Sport – dolny spoiler przedniego zderzaka, boczne spoilery progowe w kolorze nadwozia, dolny spoiler tylnego zderzaka, nakładki przednich i tylnych nadkoli, specjalne oprawy świateł przeciwmgielnych
– 17” aluminiowe obręcze kół, 10-ramienne, w kolorze srebrno-czarnym

 

Dodatkowe wewnętrzne elementy wyposażenia wnętrza w porównaniu z wersją Titanium:
– Tapicerka foteli częściowo wykończona skórą
– Fotele kierowcy z elektryczną regulacją

 


W każdej wersji wyposażenia do wyboru dostępne są także dodatkowe pakiety wyposażenia. 

Zapraszamy do naszego salonu:

ul. Bardzka 1, Wrocław

Tel: 71 369 75 00

Email: recepcja@polmotors.wroc.pl