Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

Idealny samochód dla kobiety

Kobiety stanowią duży i stale rosnący odsetek czynnych kierowców. Panie nie tylko dobrze radzą sobie za kierownicą, lecz również – według badań – łagodzą drogowe obyczaje, wnosząc dużo dobrych przykładów wzajemnego poszanowania i życzliwości na ulicach, a także po prostu lepiej dbają o samochody. Chcą też coraz częściej w pełni samodzielnie decydować o szczegółach tej – do niedawna typowo męskiej – inwestycji.

Jaki zatem powinien być odpowiedni samochód dla kobiety? Upodobania i gusta pań są różne i nie brakuje takich użytkowniczek dróg, które cenią sobie ociężałe sylwetki samochodów terenowych czy długaśne rodzinne VAN-y, natomiast zdecydowana większość kobiet dobrze ocenia zgrabne, niezbyt duże samochody z segmentu B oraz modne w ostatnich latach SUV-y.

Samochód idealny w oczach pań powinien łączyć w sobie przyjemne doznania estetyczne z ekonomicznością i bezpieczeństwem. Wybujałe parametry dotyczące mocy silnika, momentu obrotowego czy maksymalnej prędkości schodzą tu zdecydowanie na dalszy plan. Panie cenią sobie jednostki, które po prostu spalają mało paliwa i ich codzienna eksploatacja nie drenuje portfela.

Bezpieczeństwo to kolejny aspekt brany pod uwagę – kobiety będące użytkowniczkami samochodów, to również w dużej mierze matki, dla których bezpieczne przewożenie dzieci w samochodzie jest kwestią absolutnie priorytetową.

3_FIE_40731_L_40726
3_FIE_40475_L_41537

Kolorystyka odgrywa niebagatelną rolę przy wyborze samochodu. Praktyka pokazuje, że jest to ten argument, który ostatecznie może przechylić szalę zwycięstwa przy wyborze pomiędzy dwoma zbliżonymi modelami. Kobiety cenią sobie niebanalną kolorystykę, nierzadko decydując się na ostre, odważne kolory, które – podobnie jak sylwetka – wyróżnią je w miejskiej dżungli.

Ostatnim aspektem branym przez kobiety pod uwagę jest to COŚ, element, stylistyka, dodatkowa funkcjonalność, która doda drapieżności i wyjątkowości.

Producenci samochodów prześcigają się w tworzeniu samochodów idealnych, również biorąc pod uwagę tą szeroką grupę klientów, jaką stanowią kobiety. Wybór nie jest prosty i na pewno mocno zindywidualizowany, ale samochodem, który na pewno znajduje się w ścisłej czołówce rywalizacji jest Ford Fiesta.

Samochód ten zyskał zaszczytny tytuł Samochodu Kobiecego Roku 2017 w kategorii Samochód ekonomiczny, co sprawia, że ten wciąż najważniejszy parametr jest w przypadku Fiesty najmocniejszym argumentem w porównaniu do rywali.

1-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia 140 KM mocy, o niższym zużyciu paliwa oraz emisjach CO2 na poziomie zaledwie 120 g/km. Dostępna jest również wersja także z 1,1-litrowym silnikiem benzynowym, który oferuje do 85 KM mocy i poziom emisji wynoszący tylko 101 g/km.

Do wyboru jest także wersja z 1,5-litrowym silnikiem TDCi o mocy 85 KM, który w wersji 3-drzwiowej oferuje zużycie paliwa na poziomie 3,2 l/100 km i emisje CO2 wynoszącą jedynie 82*g/km, a w wersji 5-drzwiowej zapewnia spalanie 3,3 l/100 km oraz zaledwie 84*g/km emisji CO2. W opcjach jest także jednostka wysokoprężna o mocy 120 KM ze zużyciem paliwa 3,5 l/100 km i emisją CO2 na poziomie 89 g/km.

Niższe zużycie paliwa wspomagają również systemy, których w Fieście możemy znaleźć całkiem sporo, m.in. system Auto-Start-Stop, który automatycznie wyłącza silnik w czasie postoju, podczas gdy energia elektryczna w dalszym ciągu jest dostarczana do wszystkich używanych elementów wyposażenia, takich jak klimatyzacja, Ford SYNC, radio, szyby elektryczne. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła, a silnik ponownie będzie gotowy do jazdy.

3_FIE_40988_L_43404

Przycisk „Eco” z kolei aktywuje szereg systemów i ustawień pozwalających zmniejszyć zużycie paliwa poprzez np.: obniżenie tempa przyśpieszenia, poziomu biegu jałowego oraz szybkości działania wentylatora w systemie klimatyzacji.

Bezpieczeństwo w Fordzie Fiesta jest również zachowane na najwyższym poziomie. Ford Fiesta otrzymał 5 gwiazdek Euro NCAP. Posiada szereg systemów, zwiększających bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, jak np. Pre-Collision Assist – system zapobiegania kolizjom. Działa poprzez zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością. Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (Blind Spot Information) ostrzega kierowcę, o pojeździe, który wjechał w martwe pole widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie. System wykorzystuje zupełnie nową technologię Cross Traffic Alert, która potrzebna jest podczas w wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności. Ta opcja wykrywa pojazdy zbliżające się z prawej lub lewej strony pojazdu w momencie, kiedy kierowca ma ograniczone pole widzenia.

Nowy Ford Fiesta wyposażony jest w także w poduszki boczne oraz poduszki kurtynowe. Fotele i zagłówki zabezpieczają przed urazami szyjnymi.

Kolorystyka Fiesty jest bardzo bogata i obejmuje zarówno żywe, soczyste barwy, jak i kilka pastelowych odcieni. Na koniec warto wspomnieć o możliwości zakupu wersji z panoramicznym, odsuwanym dachem, co stanowi wyrazistą wisienkę na torcie.

Ford Fiesta nie jest drogim samochodem – jego finansowanie to wydatek przeciętnie od 400 zł do 800 zł miesięcznie, a w finansowaniu Ford Leasing Opcje można wyjechać z salonu nowym samochodem już za niecałe 400 zł netto miesięcznie.

Napisz do nas na Messengerze!