Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

C-MAX

C-MAX

Rodzinna i stylowa podróż. Poznaj nowoczesny samochód Ford C-MAX

Katalog PDF Jazda testowa

Odkryj pięcioosobowego Forda C-MAX oraz pięcio- lub siedmioosobowego Grand C-MAX.

Co oferuje ten rodzinny model? To przede wszystkim wysoki komfort podróżowania całą rodziną w stylowy i oszczędny sposób. Gwarantami są eleganckie nadwodzie i wnętrze kabiny oraz wysokiej jakości nowoczesne zastosowania technologiczne. Funkcjonalna kabina oferuje przestrzeń i technologię typową dla aut z wyższych segmentów. Praktyczne zastosowania i wysoki komfort dla 7 osób zagwarantuje Ford Grand C-MAX.

 

Ford C-MAX dostępny jest już od:

934 PLN/mies.* w Ford Multi Opcje

782 PLN netto/mies.** w Ford Leasing Opcje

3_CMX_M_L_38918

Nadwozie:

Nowy wymiar samochodu rodzinnego zapewnia nowoczesny i stylowy design. Sportowa sylwetka i doskonała aerodynamika czynią ten samochód wyjątkowym w swoim segmencie. C-MAX i Grand C-MAX są dostępne w 10 kolorach, w tym 7 metalicznych. Stylizacji dopełni bogaty wybór felg.

 

Wnętrze:

Co sprawa, że samochód przynosi komfort i wygodę dla każdego pasażera? Ford C-MAX i Grand C-MAX oferuje intuicyjne w obsłudze wnętrze, które oprócz nowoczesnych technologicznie zastosowań, zapewnia wiele miejsca i praktycznych schowków, które są niezmiernie przydatne podczas podróży z dziećmi.

Elegancka i świetnie wyposażona kabina pomaga podróżować bezpiecznie i przyjemnie. Funkcje i ustawienia zostały umieszczone w zasięgu ręki kierowcy, zwiększając komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

 • Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. To intuicyjny i łatwy w obsłudze system, który za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim pozwoli obsługiwać system audio oraz przy pomocy aplikacji AppLink, Apple CarPlay oraz Anroid Auto, umożliwia również obsługę aplikacji pochodzących ze smartfonu połączonego z systemem. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę 8’ multimedialnego ekranu Ford SYNC 3. Istotnym elementem systemu Ford SYNC 3 jest funkcja Wzywania pomocy (Emergency Assistance). Uruchamia się w sytuacji wypadku lub kolizji, kiedy to doszło do odpalenia poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. System Ford SYNC 3, połączony z telefonem łączy się ze służbami ratunkowymi (podaje współrzędne GPS oraz umożliwia rozmowę z kierowcą) Połączenie można przerwać w dowolnym momencie.
 • Ford C-MAX i jego elektroniczny klucz KeyFree umożliwia otwieranie i zamykanie drzwi bagażnika bez używania rąk, a z wykorzystaniem nóg. Wystarczy przesunąć stopą pod tylnym zderzakiem.
 • System wspomagający parkowanie Active Park Assist wyszukuje odpowiednie miejsce parkingowe i automatycznie parkuje w nim pojazd. Zadaniem kierowcy jest operować pedałami gazu i hamulca. Parkowanie prostopadłe wspomaga Perpendicular Parking. Dodatkową pomocą jest system Park-Out Assist, który wspomaga wykonanie manewru wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego. System Cross Traffic Alert to pomocna funkcja podczas wyjazdu tyłem z miejsca postojowego. Ostrzega kierowcę podczas wyjazdu tyłem z parkingu przed innymi pojazdami, które mogą nadjechać z poprzecznego kierunku. Kolejną funkcją ułatwiającą parkowanie jest rear view camera. System na wyświetlaczu, na desce rozdzielczej pokazuje wirtualne linie, które ułatwiają parkowanie, pokazując odległości i trudno widoczną przestrzeń. Kamera cofania aktywuje się w momencie wrzucenia biegu wstecznego.
 • Czujniki parkowania sygnalizują nam i pomagają w określeniu odległości samochodu od przeszkody znajdującej się z tyłu pojazdu. Sygnał dźwiękowy nasila się wraz ze zbliżaniem się do kolejnego samochodu, murku, czy wysokiego krawężnika.
 • Active City Stop to system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach. Funkcja wykrywa ryzyko kolizji przy prędkościach poniżej 50 km/h. W razie konieczności system przygotuje do działania układ hamulcowy, a jeśli to jest niewystarczające, to system dodatkowo redukuje moment obrotowy silnika i automatycznie uruchamia hamulce.
 • Emergency Braking to system, który ma swoje zastosowanie podczas wyższych prędkości. Jest to odzwierciedlenie systemu Active City Stop, natomiast oferuje większy obszar wykrywania innych pojazdów (prędkość jazdy od 8 do 180 km/h). System dodatkowo emituje ostrzeżenia oraz w razie konieczności uruchamia układ hamulcowy.
 • System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (Blind Spot Information) ostrzega kierowcę, że inny pojazd wjechał w martwe pole widzenia, dzięki włączeniu diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie.
 • Hill Start Assist (HSA) to układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach lub podczas ruszania i zatrzymywania się na śliskich powierzchniach. Zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę, dzięki utrzymywaniu podwyższonego ciśnienia w układzie hamulcowym przez dodatkowe 2,5 sekundy.
 • System monitorowania ciśnienia w oponach ostrzega kierowcę o zbyt niskim ciśnieniu powietrza za pomocą ikony na desce rozdzielczej. Każde koło posiada czujniki, które na bieżąco kontrolują ciśnienie, mierząc dokładne dane i informując jeśli poziom ciśnienia spada poniżej właściwej wartości.
 • Samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne wykrywa błysk świateł drogowych i samoczynnie przyciemnia się, unikając oślepienia i dyskomfortu kierowcy podczas nocnego podróżowania.
 • Pre-Collision Assist to funkcja, która pomaga uniknąć zderzenia z poruszającym się przed pojazdem. Jeśli system wykryje niebezpieczeństwo kolizji i brak reakcji kierowcy, system ostrzega o zagrożeniu za pomocą sygnału dźwiękowego i wizualnego, a następnie samoczynnie aktywuje układ hamulcowy.
 • Auto High Beam to system, który automatycznie przełącza miedzy światłami drogowymi a światłami mijania. Auto High Beam dostępny jest jako opcja z systemem Lane Keeping Aid.
 • Manetki do zmiany biegów przy kierownicy to szybka i łatwa zmiana biegów, bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy. Dostępne wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.
 • Skrzynia Ford PowerShift to 6-biegowa automatyczna, dwusprzęgłowa przekładnia, która inteligentnie wybiera następny bieg, by zapewnić błyskawiczną zmianę przełożenia, bez przerw w przenoszeniu napędu.
 • Lane Keeping Alert, czyli system kontroli pasa ruchu, który korzysta z umieszczonej za przednią szybą pojazdu kamery, monitorując drogę przed autem. W chwili kiedy system rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa ruchu przy wyłączonym kierunkowskazie, to ostrzega kierowcę dzięki wywołaniu drgań na kierownicy. Gdy ostrzeżenie nie poskutkuje, system spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierując pojazd na pas ruchu. Kierowca może pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w docelowy sposób.
 • Adaptive Cruise Control to adaptacyjny tempomat, czyli system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Pozwala wybrać i utrzymywać prędkość z jaką chce jechać kierowca. Kiedy system wykryje pojazd znajdujący się przed samochodem spowoduje spowolnienie lub zahamowanie samochodu. W momencie oczyszczenia drogi, system przywróci ustawioną prędkość.
 • Inteligentny tempomat pozwala na utrzymanie stałej odległości do poprzedzającego pojazdu, również w sytuacji, kiedy pojazd poprzedzający samochód jedzie wolniej. W sytuacjach, w których inteligentny tempomat nie może być aktywowany, prowadzący może skorzystać z nowego systemu Distance Alert and Indication, który pozwala ustawić preferowany dystans do pojazdu jadącego z przodu. Jeśli Ford C-MAX zbliży się do poprzedzającego auta, system wyemituje wizualne ostrzeżenie w trzech kolorach - szarym, żółtym i czerwonym (w zależności od odległości). Takie rozwiązania niezwykle podnoszą zarówno komfort podróżowania, jak i bezpieczeństwo jazdy.
 • Driver Alert to system sygnalizujący o zmęczeniu kierowcy. Jeśli na podstawie sposobu jazdy system wykryje spadek czujności, na zestawie wskaźników wyświetli się ikona ostrzegawcza sugerująca odpoczynek. Jeśli czujność kierowcy nadal słabnie, włącza się akustyczny sygnał ostrzegawczy.
 • Traffic Sign Recognition to system odczytujący standardowe znaki drogowe dotyczące ograniczeń prędkości. Pokazuje ostatnio wykryty znak na wyświetlaczu deski rozdzielczej.
 • Reflektory biksenonowe Forda C-MAX to nie tylko stylowy design ale również system adaptacyjnych reflektorów, który wykrywa zmiany w warunkach drogowych i dostosowuje moc światła, zapewniając lepsze oświetlenie
 • Fotele w samochodzie Ford C-MAX można łatwo konfigurować dostosowując je do potrzeb podróżujących. W przypadku zapotrzebowania dużej przestrzeni ładunkowej, dzięki Fold Flat System, można bez problemu złożyć trzy osobne, tylne siedzenia zupełnie na płasko. W Fordzie Grand C-MAX uzyskujemy także łatwy dostęp trzeciego rzędu foteli, dzięki składaniu się środkowego fotela drugiego rzędu pod boczne siedzenie, tworząc układ siedzeń 2+2+2 z wygodnym przejściem pomiędzy drugim, a trzecim rzędem foteli.
 • System Sony z tunerem cyfrowym DAB+ to nowoczesny system z wysokiej klasy głośnikami, gwarantuje czysty dźwięk.
 • Ford Easy Fuel to technologia, która uniemożliwia nalanie niewłaściwego paliwa, poprzez zastosowanie wlewu blokującego dostęp złą końcówkę od dystrybutora.
 • Podgrzewana przednia szyba pomaga w zwalczeniu śniegu, pary oraz zamarzniętego lodu, a czujniki deszczu dostosowują prędkość do warunków atmosferycznych.
 • Trójramienna kierownica jest bardzo ergonomiczna, a w zasięgu ręki jest każdy przycisk. Kierownica nie przysłania deski rozdzielczej, co dodatkowo zwiększa komfort i bezpieczeństwo. Kuszącym elementem jest także opcja z podgrzewaną kierownicą.
 • Ford Grand C-MAX posiada także przesuwne tylne drzwi. Dzięki nim uzyskujemy większą wygodnie wsiadania, wysiadania, łatwiejszy dostęp do ostatniej kanapy oraz lepsze pole manewru, np. podczas montażu fotelika.

Dostępne silniki:

 • Ford C-MAX dostępny jest wraz rewolucyjnym 3-cylindrowy silnik benzynowy EcoBoost 0 l 125 KM z emisją CO2 na poziomie jedynie 117 g/km w przypadku wersji C-MAX i 119 g/km w przypadku Grand C-MAX Jednostka ta zapewnia tyle mocy, ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6 litra. Silnik otrzymał także po raz piąty nagrodę dla najlepszego silnika poniżej 1,0 litra w konkursie „Międzynarodowy silnik roku" za lata 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016.
 • Ford C-MAX jest również dostępny z oszczędnym silnikiem benzynowym 1.5 l EcoBoost 150 KM i 182 KM. Jest to zmodyfikowana wersja silnika 1.6 l EcoBoost i charakteryzuje się niższą emisją CO2 oraz niższym zużyciem paliwa
 • Jednostka wysokoprężna o pojemności 1.5 l dostępna w wersji o mocy 95 KM lub 120 KM, pozawala na zwiększenie oszczędności paliwa i obniżenie emisji CO2, zachowując tym samym bardzo dobre osiągi. Wysokie osiągi i niską emisję CO2 gwarantuje także wysokoprężny silnik o pojemności 2.0 l i mocy 150 lub 170 KM.
 • Torque Vectoring Control to system, który poprawia stabilność na zakrętach. Robi to poprzez wyhamowywanie wewnętrznego koła osi napędowej samochodu, przenosząc równocześnie moc na koło zewnętrzne. Poprawia stabilność na ostrych zakrętach.
 • Wielowahaczowe zawieszenie tylne Control Blade doskonale tłumi nierówności drogi, jednocześnie przyczyniając się do doskonałego panowania nad pojazdem.
 • Dzięki systemowi Auto-Start-Stop samochód uzyskuje mniejsze zużycie paliwa. System automatycznie wyłącza silnik, lecz w dalszym ciągu dostarcza energię do urządzeń i systemów, jak Ford SYNC, reflektory, czy klimatyzacja.
 • Smart Regenerative Charging to ładowanie akumulatora z wykorzystywaniem odzyskiwanej energii. Przyczynia się to oszczędności paliwo i redukcji emisję CO2.
 • Aktywna Żaluzja Chłodnicy reguluje przepływ powietrza przez chłodnicę i komorę silnika, zapewniając chłodzenie silnika, zwiększając aerodynamikę oraz redukując zużycia paliwa. Podczas wolnej jazdy otwory wentylacyjne w przednim grillu pozostają otwarte, a zamykają się automatycznie w momencie przyspieszania.
 • System Ford EcoMode to technologia, która ocenia parametry ściśle związane z optymalizowaniem oszczędnej jazdy. System ocenia styl jazdy kierowcy i podaje kierowcy wskazówki, co zrobić, by jeździć oszczędniej.

*Rata miesięczna w programie Ford Mutli Opcje dla Forda C-MAX 1.0 EcoBoost 100 KM, M6 Trend Compact w cenie 72 400 zł brutto, wkład własny 20%, okres finansowania 36 miesięcy.
Przykład reprezentatywny na dzień 24.05.2018. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,37%, całkowita kwota kredytu 60 816 zł, oprocentowanie w skali roku 6,99%, 35 miesięcznych równych rat w wysokości 934,05 zł i ostatnia rata – 38 602,20 zł.

 

**Wyliczenie dla Forda C-MAX 1.0 EcoBoost 100 KM, M6 Trend Compact w cenie 72 400 zł brutto na okres 24 miesięcy i opłacie wstępnej 20%. Kalkulacja została przygotowana w oparciu o wskaźnik WIBOR 3M. Podana wysokość raty w ofercie Ford Leasing Opcje wynosi 781,73 zł netto.

Ford C-MAX Trend

Zewnętrzne elementy nadwozia

 • 16-calowe obręcze kół z kołpakami o wzorze 14-ramiennym
 • Inteligentny system bezpieczeństwa (lPS)
 • Górna przednia krata wlotu powietrza z chromowanym obramowaniem
 • Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne w kolorze nadwozia ze zintegrowanymi kierunkowskazami bocznymi
 • Klamki drzwi w kolorze nadwozia
 • Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC)
 • Tylne drzwi przesuwne (tylko Grand C-MAX)
 • Ford Easy Fuel – system bezkorkowego wlewu paliwa

 

Wyposażenie wnętrza

 • Klimatyzacja
 • Radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford SYNC i Applink
 • Elektrycznie sterowane szyby przednich drzwi
 • Kierownica oraz dźwignia zmiany biegów pokryte skórą
 • Kierownica z regulacją odległości i kąta pochylenia
 • Miękka w dotyku, wytłaczana tapicerka
 • Ręczna regulacja położenia fotela kierowcy w 4 kierunkach góra – dół, przód – tył

 

Ford C-MAX Edition

Dodatkowe elementy zewnętrzne w porównaniu z wersją Trend

 • 16-calowe obręcze aluminiowe, wzór 5×2-ramienny
 • Lusterka boczne – składane elektrycznie, z lampkami oświetlającymi podłoże
 • Przednie światła przeciwmgielne
 • Czujniki parkowania – z tyłu

 

Dodatkowe elementy wyposażenia wnętrza w porównaniu z wersją Trend

 • System nawigacji satelitarnej CD/SD z Ford SYNC 2 – kolorowy wyświetlacz dotykowy 8″, TMC, zestaw gtosnom6wiqcy z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem (bez języka polskiego) oraz funkcją wzywania pomocy, 6 głośników, gniazda: 2xUSB, SD, AUX-IN, zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe w języku polskim, komunikaty głosowe nawigacji w języku angielskim
 • Tempomat – zawiera regulowany ogranicznik prędkości (ASLD)
 • Konsola centralna rozbudowana – z podłokietnikiem, otwartym schowkiem, gniazdem USB i 2 gniazdkami 12V (niedostępne z: klimatyzacją automatyczną, oświetleniem wnętrza diodami LED z elementami nastrojowego oświetlenia, silnikami benzynowymi 1.5 EcoBoost: 150 KM i 182 KM ze skrzynią automatyczną
 • Rolety przeciwsłoneczne – zintegrowane w tylnych drzwiach

 

 

Ford C-MAX Titanium

Dodatkowe elementy zewnętrzne w porównaniu z wersją Trend

 • 16-calowe obręcze aluminiowe, wzór 10-ramienny (nie dotyczy wersji ECOnetic)
 • Światła przeciwmgielne z chromowanym wykończeniem
 • Górna krata wlotu powietrza w kolorze czarnym, z listwami z chromowanym wykończeniem oraz chromowanym obramowaniem
 • Listwa wzdłuż dolnej linii szyb bocznych w kolorze polerowanego aluminium
 • Reflektory automatyczne
 • Świata do jazdy dziennej LED
 • Automatyczne wycieraczki szyby przedniej

 

Dodatkowe elementy wyposażenia wnętrza w porównaniu z wersją Trend

 • Elektroniczna klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną regulacją temperatury (DEATC)
 • Przycisk rozrusznika „Ford Power”
 • Tapicerka Groove w tonacji Charcoal Grey Europe
 • Radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford SYNC 2 i 8″ kolorowym ekranem dotykowym
 • Konsola centralna Premium z przesuwanym podłokietnikiem, złączem USB i dodatkowym gniazdkiem 12V
 • Fotel pasażera z przodu z ręczną regulacją położenia w 4 kierunkach góra-dół, przód-tył
 • Konsola dachowa ze schowkiem formatu A5 i uchwytem na okulary
 • Samoczynnie przyciemniające się lusterko wsteczne
 • Oświetlenie wnętrza – lampki sufitowe LED ze ściemniaczem i opóźnionym wyłączaniem z elementami nastrojowego oświetlenia
 • Nakładki na progi z przodu z tworzywa sztucznego z logo „Ford”

 


Zapraszamy do naszego salonu:

ul. Bardzka 1, Wrocław

Tel: 71 369 75 00

Email: recepcja@polmotors.wroc.pl

Napisz do nas na Messengerze!