Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

Fiesta

Fiesta

Odkryj Forda Fiesta w zupełnie nowej odsłonie.

Katalog PDF Jazda testowa

Zaawansowane technologie i nowoczesny design na nowo nakreślają standardy samochodów miejskich. Podkreśl swój charakter i dopasuj samochód do swoich potrzeb. Odkryj Forda Fiesta w zupełnie nowej odsłonie.

 

Nowy Ford Fiesta dostępny jest już od:

456 PLN/mies.* w Ford Multi Opcje

507 PLN netto/mies.** w Ford Leasing Opcje

nowy-ford-fiesta-2

Nadwozie
Nowy Ford Fiesta to supernowoczesny wygląd, niepowtarzalna stylistka i wyrafinowane linie aerodynamicznego nadwozia. Tego samochodu nie da się nie zauważyć. Panoramiczny dach, miękkie linie, światła LED czy oryginalny grill dopełniają całości według Twojego uznania i potrzeb.

Nowa Fiesta występuje w wersji 3-, 5-drzwiowej.

Dostępne jest 9 kolorów nadwozia oraz 10 rodzajów obręczy kół.

 

Wnętrzne i wykończenia
Elegancki design, technologie oraz praktyczne zastosowania zaprojektowano tak, by czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy. Wybieraj spośród bogatej palety opcji personalizacji.

 • Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego możliwe jest dzięki zaawansowanej technologii asystenta parkowania. System w pełni pomaga zaparkować pojazd, wyszukując wolną przestrzeń. Kierowca kontroluje dodawanie gazu oraz hamowanie.
 • Adaptacyjny tempomat utrzymuje prędkość, ale także wykrywa obecność samochodu z przodu, zwalniając i zachowując bezpieczny dystans. Po wykryciu większej przestrzeni tempomat przywraca pierwotne ustawienia prędkości.
 • Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu, to czynnik wpływający zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo. Poprzez kamerę cofania system monitoruje drogę przed autem, rozpoznając, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa ruchu i ostrzega kierowcę sygnałem wizualnym i drganiem kierownicy. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób
 • Nowy Ford Fiesta wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych, który automatycznie odczytuje standardowe znaki drogowe z zakazem wyprzedzania czy z ograniczeniem prędkości i wyświetla informację o nich na ekranie umieszczonym w desce rozdzielczej.
 • System automatycznego sterowania światłami drogowymi, to inteligentny system, niezmiernie ważny podczas jazdy nocą. Po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu, technologia ta czasowo zmienia światła długie na światła mijania, a gdy droga znów będzie wolna, system automatycznie zmienia światła na długie.
 • System monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (Blind Spot Information) ostrzega kierowcę, o pojeździe, który wjechał w martwe pole widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie. System wykorzystuje zupełnie nową technologię Cross Traffic Alert, która potrzebna jest podczas w wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności. Ta opcja wykrywa pojazdy zbliżające się z prawej lub lewej strony pojazdu w momencie, kiedy kierowca ma ograniczone pole widzenia.
 • Istotnym elementem systemu Ford SYNC, z punktu widzenia bezpieczeństwa jest funkcja Emergency Assistance. Uruchamia się, gdy dojdzie do wypadku, skutkującego aktywacją poduszki powietrznej lub odcięciem pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC, system wykorzystuje go do automatycznego połączenia się ze służbami ratunkowymi (podaje współrzędne GPS) oraz umożliwia rozmowę z kierowcą. Połączenie można w każdej chwili przerwać.
 • Na wyświetlaczu Forda Fiesta kamera cofania ułatwiająca parkowanie pokaże wszystko to, co znajduje się z tyłu samochodu. System wyświetla linie, widoczne na wyświetlaczu, które pomagają parkować nawet w bardzo ciasnych miejscach. Kamera uruchamia się automatycznie, po wybraniu biegu wstecznego.
 • Distance Alert (element Adaptive Cruise Control) ostrzeże Cię o zachowaniu bezpiecznej odległości, wyświetlając czerwony symbol. Na tablicy rozdzielczej znajduje się wskaźnik odległości do poprzedzającego pojazdu, który przez cały czas wyświetla informację o tym, jaka odległość dzieli Cię od samochodu jadącego przed Tobą.
 • System monitorowania koncentracji kierowcy kontroluje poziom zmęczenia kierowcy na podstawie analizy stylu jazdy. W momencie kiedy system wykryje spadek koncentracji, pojawi się wskaźnik ostrzegawczy, sugerująca przerwę. Jeśli kierowca zignoruje ostrzeżenie i nie zatrzyma się, a system wykryje gwałtowne obniżenie koncentracji, włączy się sygnał dźwiękowy i pojawi się dodatkowe ostrzeżenie wizualne.
 • Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega stoczeniu się samochodu podczas ruszania. Utrzymuje on działanie układu hamulcowego przez dodatkowe 2,5 sekundy po zdjęciu nogi z pedału hamulca. Niezwykle przydatne podczas manewrów i jazdy na śliskiej nawierzchni.
 • Ford Fiesta został wyposażony w układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym (EPAS), który automatycznie dostosowuje się do prędkości. EPAS kontroluje także zjeżdżanie z toru jazdy, uwzględniając wiatr i inne warunki drogowe. System załącza się tylko w razie potrzeby. Dzięki temu zużywa mniej energii i tym samym przyczynia się do niższego zużycia paliwa.

 • System audio B&O PLAY o mocy 675 W, obejmujący 10 głośników, woofer i subwoofer, zapewnia niezrównaną głębię i czystość dźwięku. Technologia zastosowana w Nowym Fordzie Fiesta została zaprojektowana przez specjalistów z dziedziny akustyki B&O PLAY.
 • System Ford SYNC 3 to nowoczesny i zaawansowany technologicznie układ zapewniający możliwość obsługiwania telefonu, nawigacji i odtwarzacza muzyki, dzięki poleceniom głosowym poprzez 8-calowy ekran dotykowy. Technologia ta łączy się z Apple CarPlay i Android Auto. System wzbogacony jest także w funkcję AppLink, która uzyskuje dostęp do wybranych aplikacji z telefonu poprzez komendy głosowe lub sterowanie ekranem.
 • System Ford KeyFree to otwieranie i zamykanie samochodu bez użycia kluczy.
 • Komfort i ciepło zapewniają trzy różne tryby ustawienia ogrzewania foteli kierowcy i pasażera oraz dodatkowo kierownicy. Chłód natomiast zagwarantuje elektronicznie sterowana klimatyzacja (EATC), która pozwala wybrać ulubioną temperaturę wnętrza.
 • Szeroka personalizacja, to wiele opcji wyboru i dodatków do samochodu. Dotyczy to elementów wnętrza, tapicerki, felg i wielu innych elementów. Wybór pakietów personalizacji pojazdu zadowoli najbardziej wymagających.
 • My Ford Dock, to bezpieczne miejsce na sprzęt elektroniczny, wyposażony w port USB pozwalający na ładowanie i korzystanie z nich podczas jazdy. W środkowej części deski rozdzielczej znajduje się miejsce na smartfony i inne gadżety.
 • Ford MyKey® to technologia, która umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów, jak np.: prędkość maksymalna, przypomnienie o zapięciu pasów.
 • Stylowe i przyjemne oświetlenie kabiny dokonywane jest za pomocą diod LED, które znajdują się w kluczowych miejscach samochodu, tj.: w centralnej części deski rozdzielczej, drzwiach, klamkach i okolicach miejsca na nogi.
 • Quickclear to funkcja szybkiego usuwania lodu, śniegu czy pary z przedniej szyby, za pomocą elementów grzewczych ukrytych w szybie.
 • Aktywna osłona krawędzi drzwi zapobiega wgnieceniom oraz chroni lakier.

Nowy Ford Fiesta otrzymał 5 gwiazdek Euro NCAP. 

 • Pre-Collision Assist, to system zapobiegania kolizjom. Działa poprzez zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością. Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.
 • Nowy Ford Fiesta wyposażony jest w także w poduszki boczne oraz poduszki kurtynowe. Fotele i zagłówki zabezpieczają przed urazami szyjnymi.
 • Ford Fiesta może zostać wyposażony w alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy.
 • Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC).
 • System wspomagający hamowanie awaryjne (EBA).
 • Wskaźnik ciśnienia w oponach.
 • System pomiaru ciśnienia w oponach jest jednym z najważniejszych technologii wspierającej bezpieczeństwo podczas jazdy. Kierowca jest informowany o spadku ciśnienia w oponie poprzez kontrolkę umieszczoną na desce rozdzielczej.
 • 1-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia 140 KM mocy, o niższym zużyciu paliwa oraz emisjach CO2 na poziomie zaledwie 120 g/km. Dostępna jest również wersja także z 1,1-litrowym silnikiem benzynowym, który oferuje do 85 KM mocy i poziom emisji wynoszący tylko 101 g/km.
 • Do wyboru jest także wersja z 1,5-litrowym silnikiem TDCi o mocy 85 KM, który w wersji 3-drzwiowej oferuje zużycie paliwa na poziomie 3,2 l/100 km i emisje CO2 wynoszącą jedynie 82*g/km, a w wersji 5-drzwiowej zapewnia spalanie 3,3 l/100 km oraz zaledwie 84*g/km emisji CO2. W opcjach jest także jednostka wysokoprężna o mocy 120 KM ze zużyciem paliwa 3,5 l/100 km i emisją CO2 na poziomie 89 g/km.
 • System Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik podczas postoju, natomiast energia elektryczna w dalszym ciągu jest dostarczana do wszystkich używanych elementów wyposażenia, takich jak klimatyzacja, Ford SYNC, radio, szyby elektryczne. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła, a silnik ponownie będzie gotowy do jazdy.
 • Przycisk „Eco” aktywuje szereg systemów i ustawień pozwalających zmniejszyć zużycie paliwa poprzez np.: obniżenie tempa przyśpieszenia, poziomu biegu jałowego oraz szybkości działania wentylatora w systemie klimatyzacji.
 • Nowoczesne skrzynie biegów które zostały zestrojone z silnikami Forda Fiesta, dostępne są w przekładniach: manualnych sześcio- i pięciobiegowych, a także wraz z sześciostopniową skrzynią automatyczna. Każda z nich zapewnia płynną zmianę biegów zwiększającą oszczędność jazdy.
 • Silniki Nowego Forda Fiesta spełniają najsurowsze normy spalin Euro 6. Oznacza to, że jednostki benzynowe mogą wytworzyć nie więcej niż 1,0 g/km tlenku węgla, 0,10 g/km węglowodorów, 0,06 g/km tlenków azotu i 0,005 g/km zanieczyszczonych cząstek stałych.
 • Ford Smart Regenerative Charging, czyli inteligentny układ ładowania akumulatora to technologia, która korzysta z energii wytwarzanej w trakcie hamowania samochodu.

Nowy Ford Fiesta dostępny jest w 5 wersjach wyposażenia:

 • Trend
 • SYNC Edition
 • Titanium
 • Vigniale
 • ST-Line

*Rata miesięczna w programie Ford Mutli Opcje dla Forda Fiesta 1.1 benzynowy 85 KM, M5 Trend 5D w cenie 46 550 zł brutto, wkład własny 20%, okres finansowania 36 miesięcy.
Przykład reprezentatywny na dzień 24.05.2018. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,75%, całkowita kwota kredytu 39 102 zł, oprocentowanie w skali roku 6,99%, 35 miesięcznych równych rat w wysokości 455,90 zł i ostatnia rata – 30 450 zł.

 

**Wyliczenie dla Forda Fiesta 1.1 benzynowy 85 KM, M5 Trend 5D w cenie 46 550 zł brutto na okres 24 miesięcy i opłacie wstępnej 20%. Kalkulacja została przygotowana w oparciu o wskaźnik WIBOR 3M. Podana wysokość raty w ofercie Ford Leasing Opcje wynosi 506,79 zł netto.

 

Trend

Wersje nadwozia: 3-drzwiowe i 5-drzwiowe
Silniki benzynowe 1,0 EcoBoost o mocy 100 KM oraz 1,1 o mocy 70/85 KM
Silnik wysokoprężny 1,5 TDCi o mocy 85 KM

 

Wybrane standardowe wyposażenie zewnętrzne:
– 15” stalowe obręcze kół z kołpakami
– Reflektory automatyczne z czujnikiem zmierzchu, ze światłami do jazdy dziennej
– Lusterka boczne sterowane i podgrzewane elektrycznie, z kierunkowskazami, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia
– Górna krata wlotu powietrza w kolorze tworzywa
-Tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia
– Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem

Wybrane standardowe elementy wyposażenia wnętrza:
– Kierownica z regulacją odległości i kąta pochylenia
– System Lane Keeping Alert
– Oświetlenie wnętrza z opóźnionym wygaszaniem
– Szyby przednich drzwi otwierane elektrycznie
– Welurowe dywaniki podłogowe z przodu
– Układ monitorowania ciśnienia w oponach TPMS
– Układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym
– Komputer pokładowy


SYNC Edition

Wersje nadwozia: 3-drzwiowe i 5-drzwiowe
Silniki benzynowe 1,0 EcoBoost o mocy 100 KM oraz 1,1 o mocy 70/85 KM
Silnik wysokoprężny 1,5 TDCi o mocy 85 KM

 

Dodatkowe elementy zewnętrzne w porównaniu do wersji Trend:
– Lusterka boczne składane elektrycznie z lampkami oświetlającymi podłoże
– Przednie światła przeciwmgielne
– Czujniki parkowania z tyłu

Dodatkowe elementy wyposażenia wnętrza w porównaniu do wersji Trend:
– Klimatyzacja manualna
– Radioodtwarzacz z Ford SYNC 3 zawiera m.in.: kolorowy wyświetlacz dotykowy 6.5”, AppLink, Bluetooth®, 6 głośników, 2 gniazda USB, zdalne sterowanie na kierownicy

 

Titanium

Wersje nadwozia: 3-drzwiowe i 5-drzwiowe
Silniki benzynowe 1,0 EcoBoost o mocy 100/125 KM oraz 1,1 o mocy 85 KM
Silnik wysokoprężny 1,5 TDCi o mocy 85/120 KM

 

Dodatkowe elementy zewnętrzne w porównaniu do wersji Trend:
– 16” obręcze kół ze stopów lekkich
– Górna krata wlotu powietrza z poziomymi listwami i chromowanym wykończeniem oraz obramowaniem
– Światła do jazdy dziennej LED
– Tylne światła częściowo w technologii LED

Dodatkowe elementy wyposażenia wnętrza w porównaniu do wersji Trend:
– Przednie fotele z tapicerką materiałową Dynamo, styl sportowy, fotel kierowcy z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego
– Kierownica i uchwyt dźwigni zmiany biegów pokryte skórą
– Konsola centralna z podłokietnikiem i schowkiem
– Oświetlenie wnętrza diodami LED
– Dywaniki welurowe z przodu i z tyłu z przeszyciami w kolorze Metal Grey


Active 1

Wersje nadwozia: 5-drzwiowe
Silniki benzynowe 1,0 EcoBoost o mocy 85 KM, 100 KM, 125 KM, 140 KM
Silnik wysokoprężny 1,5 TDCi o mocy 120 KM

 

Wybrane standardowe wyposażenie zewnętrzne:
– Listwa wzdłuż dolnej linii szyb bocznych – w kolorze czarnym
– Górna krata wlotu powietrza oraz listwy progowe – w stylizacji Active
– Przedni zderzak – lakierowany w kolorze nadwozia
– Przednie światła przeciwmgielne – z obudowami w kolorze chromu
– Tylny zderzak – lakierowany w kolorze nadwozia, z dyfuzorem w stylizacji Active
– Klamki drzwi – lakierowane w kolorze nadwozia
– Tylny spojler – lakierowany w kolorze nadwozia
– Dach – lakierowany w kolorze nadwozia
– Dodatkowo przyciemniane szyby – w tylnej części nadwozia – dopłata
– Emblemat Active – na przednich błotnikach

Wybrane standardowe elementy wyposażenia wnętrza:
– Klimatyzacja – manualna
– Szyby – elektrycznie sterowane szyby przednich drzwi, szyba kierowcy opuszczana i podnoszona jednym naciśnięciem przycisku
– Lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie, z kierunkowskazami, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia
– Kolumna kierownicy – z regulacją położenia w dwóch płaszczyznach
– Kierownica, uchwyt dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego – wykończone skórą
– Podsufitka – materiałowa, w jasnej tonacji
– Nakładki na progi przednich drzwi – w stylizacji Active
– Wycieraczki przedniej szyby – z przerywaczem pracy ze zmiennym interwałem
– Dywaniki welurowe – z przodu
– Dywaniki welurowe – z przodu i z tyłu, w stylizacji Active


Active 2

Wersje nadwozia: 5-drzwiowe
Silniki benzynowe 1,0 EcoBoost o mocy 85 KM, 100 KM, 125 KM, 140 KM
Silnik wysokoprężny 1,5 TDCi o mocy 120 KM

 

Dodatkowe elementy zewnętrzne i wyposażenia w porównaniu do wersji Active 1:
– Driver Alert – system monitorowania koncentracji kierowcy
– Tempomat
– Traffic Sign Recognition – system rozpoznawania znaków drogowych
– Auto High Beam – system automatycznego sterowania światłami drogowymi
– Radioodtwarzacz z Ford SYNC 3 i B&O Play (ICFAS)
– Wyświetlacz na tablicy zegarów – 4.2″ kolorowy


ST-Line

Wersje nadwozia: 3-drzwiowe i 5-drzwiowe
Silniki benzynowe 1,0 EcoBoost o mocy 100 KM oraz 1,1 o mocy 70/85 KM
Silnik wysokoprężny 1,5 TDCi o mocy 85 KM

 

Dodatkowe elementy zewnętrzne w porównaniu do wersji Trend:
– 17” obręcze kół ze stopów lekkich
– Zawieszenie sportowe
– Górna krata wlotu powietrza, zderzaki i listwy progowe w stylizacji ST-Line
– Końcówka rury wydechowej z chromowanym wykończeniem

Dodatkowe elementy wyposażenia wnętrza w porównaniu do wersji Trend:
– Przednie fotele z tapicerką Court, styl sportowy, fotel kierowcy z regulacjąpodparcia lędźwiowego
– Nakładki na pedały ze stali nierdzewnej
– Uchwyt dźwigni zmiany biegów wykończony skórą, w stylizacji ST-Line
– Dywaniki welurowe z przodu i z tyłu, w stylizacji ST-Line, z przeszyciami w kolorze Metal Grey
– Nakładki na progi przednich drzwi w stylizacji ST-Line
– Przycisk rozrusznika Ford Power
– Podsufitka materiałowa w ciemnej tonacji

 


Vignale

Wersje nadwozia: 5-drzwiowe
Silniki benzynowe 1,0 EcoBoost o mocy 100/125/140
Silnik wysokoprężny 1,5 TDCi o mocy 120 KM

 

Zewnętrze elementy wyposażenia: 
– 17” obręcze kół ze stopów lekkich, wzór 5×2-ramienny Vignale
– Górna krata wlotu powietrza w stylizacji Vignale
– Przedni i tylny zderzak lakierowany w kolorze nadwozia, w stylizacji Vignale, dyfuzor tylnego zderzaka
– Automatyczne sterowanie światłami drogowymi
– Wycieraczki przedniej szyby sterowane automatycznie, z czujnikiem deszczu

Standardowe elementy wyposażenia wnętrza: 
– Radiootwarzacz z Ford SYNC 3, z 7 głośnikami, 2 gniazda USB, z kolorowym wyświetlaczem dotykowym 8”, AppLink, Bluetooth, funkcją sterowania głosem, funkcją wzywania pomocy
– Tempomat
– Klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC)
– Częściowo skórzana tapicerka Windsor
– Fotel pasażera z ręczną regulacją w 4 kierunkach i regulacją podparcia odcinka lędźwiowego
– Nakładki na progi przednich drzwi w stylizacji Vignale
– Dywaniki welurowe z przodu i z tyłu w stylizacji Vignale
– System centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree z przyciskiem rozrusznika FordPower
– Elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi

 

 

 

hbjbkj


Zapraszamy do naszego salonu:

ul. Bardzka 1, Wrocław

Tel: 71 369 75 00

Email: recepcja@polmotors.wroc.pl

Napisz do nas na Messengerze!