Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

Nowy Tourneo Custom

Nowy Tourneo Custom

Luksusowy, przestronny. Idealny.

Katalog PDF Cennik PDF Jazda testowa

 

Ford Tourneo Custom to spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających podróżnych. To samochód, który sprawdza się zarówno w biznesie, jak i dla dużej rodziny. Ergonomiczne wnętrze, siła personalizacji i możliwości, jakie daje, to klucz do sukcesu tego modelu. Ford Tourneo Custom zapewnia wiele miejsca dla każdego.

tourneo4

Ford Tourneo Custom posiada nowoczesny styl. Miękkie linie nadwozia, nowocześnie zarysowane reflektory nadają stylistyce prawdziwego charakteru.

Model oferuje gamę 9 kolorów nadwozia oraz wybór spośród 4 rodzajów kół obręczy.

Wnętrze samochodu zostało dopracowane, tak aby cieszyć oko oraz dawać jak najwięcej korzyści. Elementy wyposażenia samochodu dopełniają komfortu oraz nadają prawdziwe eleganckiego stylu. Model oferuje 4 rodzaje różnych wykończeń w dostępnych wersjach wyposażenia.

 • Ford SYNC to szybki i intuicyjny w obsłudze system, który sterowany jest za pomocą poleceń głosowych. Technologia ta pozwala również na odtwarzanie muzyki z pamięci USB oraz poprzez Bluetooth®. Rozrywki dostarczy także wysokiej klasy radio DAB, wraz z odtwarzaczem CD, USB, wyświetlaczem i nawigacją satelitarną.
 • System rozpoznawania znaków drogowych automatycznie rozpoznaje znaki z ograniczeniami prędkości i wyświetla ostatnie rozpoznane ograniczenie prędkości w zestawie wskaźników. (Element opcjonalnego pakietu)
 • W desce rozdzielczej znajduje się także wiele schowków na urządzenia, jak smartfon, czy odtwarzacze muzyki wraz z gniazdkiem 12V oraz różnych wymiarów schowki podręczne i miejsca na napoje i najpotrzebniejsze rzeczy.
 • Długa podróż? Adaptacyjny tempomat to idealne rozwiązanie podczas wielogodzinnych tras. Jest to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem i pozwala wybrać i utrzymywać prędkość z jaką chce jechać kierowca. Gdy system wykryje pojazd znajdujący się przed samochodem, zwolni lub zahamuje, a w momencie, kiedy droga się sytuacja na drodze się zmieni, system powróci do pierwotnych ustawień.
 • Podczas długich tras przydatny okazuje się również system kontrolujący poziom zmęczenia kierowcy. System analizuje styl jazdy i jeśli wykryje spadek koncentracji, to na kokpicie pojawi się ikona ostrzegawcza sygnalizująca konieczność odpoczynku kierowcy.
 • Automatyczne czujniki reflektorów wykrywają słabnące światło przy zapadaniu zmierzchu lub nagłe zmiany w warunkach oświetleniowych, np. przy wjeździe do tunelu. Powoduje to automatyczne włączenie reflektorów, co czyni jazdę nie tylko łatwiejszą, ale i bezpieczniejszą.
 • Ergonomia wnętrza samochodu to zasługa innowacyjnego systemu tylnych siedzeń, który pozwala na uzyskanie wielu różnych konfiguracji i ustawień foteli. Niepotrzebne miejsca można złożyć i przesunąć, dzięki czemu otrzymujemy ogrom miejsca na bagaż. Oprócz dużych możliwości konfiguracyjnych, siedzenia w Tourneo Custom posiadają wiele udogodnień, jak regulacja, odchylenia oparcia, podgrzewanie, miękkie i wysokiej jakości obicia, czy podłokietniki. Dla bezpieczeństwa najmłodszych zastosowano wysokiej jakości mocowania ISOFIX, które pozwalają na pewne przypięcie dziecięcych fotelików.
 • Ford Tourneo Custom z krótkim rozstawem osi L1 to wygodna podróż dla 9 osób, a wersja z długim rozstawem osi L2 zapewnia powiększoną przestrzeń bagażową.

 

 • Układ kontroli trakcji (TCS) W przypadku wykrycia poślizgu koła przy mniejszej prędkości, układ kieruje większy moment obrotowy na koło dysponujące w danej chwili lepszą przyczepnością. (Standard)
 • Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy Układ ESC reaguje w chwili, gdy pojazd zaczyna zbaczać z zamierzonego toru jazdy, pomagając w powrocie na właściwy tor jazdy przez chwilowe włączanie hamulców i automatyczną regulację momentu obrotowego. (Standard)
 • Imponujące parametry holowania Dzięki możliwoci holowania przyczepy o masie do 2150 kg , Ford Tourneo Custom świetnie sprawdza się jako pojazd holujący przyczepy. (W przypadku używania pojazdu do działalności gospodarczej konieczny może być montaż tachografu)
 • System stabilizacji przyczepy (TSC) Jeśli układ TSC rozpozna niepożądane zachowanie holowanej przyczepy, zmniejsza moment obrotowy silnika i włącza hamulce aby przywrócić stabilność (Standard wraz z fabryczym hakiem holowniczym Ford)
 • Układ ułatwiający ruszanie z miejsca na wzniesieniach (HSA) Zapobiega staczaniu się pojazdu w dół, gdy kierowca przenosi stopę z pedału hamulca na pedał przyspiesznika. Układ działa zarówno przy ruszaniu do przodu, jak i do tyłu, jest więc idealnym rozwiązaniem podczas holowania i jazdy w górskich warunkach.
 • Asystent bocznego wiatru Pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy podczas silnych, porywistych podmuchów wiatru, za pomocą systemu ESC, który wyczuwa kiedy pojazd jest pod wpływem bocznego wiatru. (Standard)
 • Układ wspomagania awaryjnego hamowania EBA Rozpoznaje awaryjne hamowanie i zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym by zapewnić maksymalną siłę hamowania. (Standard)
 • System zapobiegający wywróceniu pojazdu Dzięki unikalnemu czujnikowi obrotu pomaga utrzymać wszystkim czterem kołom kontakt z podłożem podczas jazdy z podwyższonym środkiem ciężkości np. przez zakręty pochylone ku zewnętrznej krawędzi drogi. (Standard)

Ford Tourneo Custom napędzany jest przez najnowocześniejszy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue. Model dostępny jest w 3 wersjach:

-Ford EcoBlue 2.0 TDCi 105 KM/360 Nm

-Ford EcoBlue 2.0 TDCi 130 KM/385 Nm

-Ford EcoBlue 2.0 TDCi 170 KM/405 Nm

 

Oszczędne silniki wspomagane są wieloma technologiami. Do ich grona należą ECOnetic, Auto-Start-Stop, system selektywnej redukcji katalicznej, Ford Smart Regenerative Charging, które mają bezpośredni wpływ na zużycie energii, pracę silnika oraz akumulatora.

Silniki o mocy zarówno 130 KM, jak i 170 KM są dostępne z sześciobiegową przekładnią automatyczną SelectShift.

 

Trend

Silniki wysokoprężne:
2,0 TDCi 105 KM (77kW)/360 Nm
2,0 TDCi 130 KM (96kW)/385 Nm
2,0 TDCi 170 KM (125 Kw)/405 Nm

 

Zewnętrzne elementy wyposażenia:
– 16” stalowe obręcze kół z pełnowymiarowymi kołpakami
– Reflektory projekcyjne ze statycznymi światłami doświetlającymi zakręty
– Przedni zderzak w kolorze nadwozia
– Przednie światła przeciwmgielne
– Elektrycznie sterowane i podgrzewane listerka
– Centralny zamek sterowany pilotem
– Czujniki parkowanie przednie i tylne
– Obustronne boczne, przesuwane drzwi

Wewnętrzne elementy wyposażenia:
– Radioodtwarzacz CD z kolorowym wyświetlaczem TFT 4″, system SYNC 3 z funkcją wzywania pomocy, zestawem głośnomówiącym Bluetooth, złączem USB i przełącznikami na kierownicy
– Tempomat z programowalnym ogranicznikiem prędkości
– Klimatyzacja
– Kierownica pokryta skórą
– Schowek podręczny na klucz
– Wykładzina podłogowa w części pasażerskiej i przedziale bagażowym

Titanium

Silniki wysokoprężne:
2,0 TDCi 130 KM (96kW)/365 Nm
2,0 TDCi 170 KM (125kW)/405 Nm

 

Dodatkowe zewnętrzne elementy wyposażenia w porównaniu z wersją Trend:
– 16” aluminiowe obręcze kół
– Listy boczne w kolorze nadwozia
– Tylny zderzak i klamki w kolorze nadwozia
– Elektryczne, podgrzewane i składane lusterka boczne w kolorze nadwozia
– Przyciemniane szyby z tyłu
– Podgrzewana przednia szyba
– Automatyczne reflektory
– Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu
– Alarm odwodowy

Dodatkowe wewnętrzne elementy wyposażenia wnętrza w porównaniu z wersją Trend:
– Klimatyzacja w tylnej części pojazdu
– Osłony przeciwsłoneczne w drugim lub w drugim i trzecim rzędzie siedzeń

Sport

Silnik wysokoprężny 2,0 TDCi 170 KM (125kW)/405Nm

 

Dodatkowe zewnętrzne elementy wyposażenia w porównaniu z wersją Titanium:
– Pakiet stylizacyjny Sport – dolny spoiler przedniego zderzaka, boczne spoilery progowe w kolorze nadwozia, dolny spoiler tylnego zderzaka, nakładki przednich i tylnych nadkoli, specjalne oprawy świateł przeciwmgielnych
– 17” aluminiowe obręcze kół, 10-ramienne, w kolorze srebrno-czarnym

 

Dodatkowe wewnętrzne elementy wyposażenia wnętrza w porównaniu z wersją Titanium:
– Tapicerka foteli częściowo wykończona skórą
– Fotele kierowcy z elektryczną regulacją

 


W każdej wersji wyposażenia do wyboru dostępne są także dodatkowe pakiety wyposażenia. 

Zapraszamy do naszego salonu:

ul. Bardzka 1, Wrocław

Tel: 71 369 75 00

Email: recepcja@polmotors.wroc.pl

Napisz do nas na Messengerze!