Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

Nowy Transit Custom

Nowy Transit Custom

Najlepszy pracownik w Twojej firmie

Katalog PDF Cennik PDF Jazda testowa

Ford Transit Custom znany jest ze swojej wytrzymałości, funkcjonalności i niezawodności. Teraz jest wyposażony w jeszcze więcej innowacyjnych funkcji oraz inteligentnych technologii. To pojazd bardziej wydajny, wyróżniający się wyjątkową jakością designu i dbałością o detale. Efekt? Van bardziej wyrafinowany i elegancki niż kiedykolwiek przedtem.

nowy-transit-custom1

Elegancki i nowoczesny design, stylowe i komfortowe wnętrze oraz duża przestrzeń użytkowa to idealne odzwierciedlenie samochodu jako wizytówki Twojej firmy.

Nowoczesne wnętrze Forda Transit Custom to precyzyjnie zaprojektowana funkcjonalność, tak aby ułatwić i uprzyjemnić każdą podróż. Wygodne i trwałe wyposażenie oraz ergonomiczna przestrzeń ładunkowa wzbogacona o zaawansowane systemy daje maksimum użyteczności.

Spersonalizuj swojego Forda Transit Custom wybierając pośród wielu kolorów nadwozia i wykończenia wnętrza.

 • Ford SYNC to technologia, która za pomocą komend głosowych pozwala obsługiwać system audio oraz odbierać i nawiązywać połączenia telefoniczne. Dzięki technologii Bleutooh® i poleceniom głosowym podróżujący mogą odtwarzać muzykę z pamięci USB, odtwarzacza MP3, iPod® czy smartfona. System wyposażony jest także w funkcję AppLink, Apple CarPlay oraz Android Audio, które umożliwiają połączenie aplikacji z Twojego telefonu i obsługiwaniu ich dzięki pokładowemu systemowi multimedialnemu.
 • Fotel kierowcy i kierownica są w pełni regulowane, dzięki czemu każdy znajdzie idealną pozycję do prowadzenia pojazdu. Fotel dysponuje również wbudowanym podłokietnikiem. Jako opcja dostępne są funkcje podparcia odcinka lędźwiowego oraz ogrzewania. Postaraliśmy się o to, aby fotele spełniały standard wytrzymałości samochodu przeznaczonego do pracy, ale jednocześnie zapewniały taki komfort, jaki znaleźć można w samochodach osobowych. Dlatego każdy dzień w „służbowym fotelu” Forda Transit Custom będzie przyjemniejszy - zarówno podczas długich podróży, jak i na krótkich, ale częstych trasach.
 • Kabina Forda Transit Custom oferuje wiele funkcji i udogodnień. W wyposażeniu i układzie siedzeń znaleźć można rozwiązania jak składany stolik, praktyczne schowki pod siedzeniami, czy nad deską rozdzielczą, gdzie podróżujący mogą przechowywać sprzęt elektroniczny, jak smartfon lub tablet.
 • Rozrywkę zapewnia nowoczesny system audio, w którego skład wchodzi wysokiej jakości radio DAB, odtwarzacz CD, port USB oraz wielofunkcyjny wyświetlacz.
 • W chłodniejsze dni szybkie i sprawne usunięcie lodu, śnieg czy pary zapewni funkcja podgrzewanej szyby. Dobrą widoczność oraz uniknięcie uszkodzeń gwarantują elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka.
 • Szybkie, sprawne i poprawne tankowanie zapewnia system Ford Easy-Fuel, który dzięki specjalnie dostosowanemu wlotu do baku paliwa będzie blokować niewłaściwą końcówkę dystrybutora. Ford Easy-Fuel jest także systemem bezkorkowym.
 • Użyteczność i możliwości przewozowe Forda Transit Custom dostarcza m.in.: innowacyjny bagażnik dachowy, różne wysokości dachu, specjalna wykładzina podłogi w przestrzeni ładunkowej, kótra jest niezwykle łatwa w utrzymaniu oraz odporna na uszkodzenia oraz doskonałe oświetlenie kabiny LED o dużej mocy.
 • O porządek, większe możliwości przewozowe oraz o bezpieczeństwa zadbają specjalne punkty mocowania ładunku.
 • Ford Transit Custom oferuje najlepsze parametry przestrzeni ładunkowej w swojej klasie – długość i szerokość oraz wysokość użytkową wnętrza. Umożliwia przewożenie płyt wymiarach 244 x 122 cm ustawionych bokiem lub ułożonych płasko na podłodze oraz 3 europalet. Pojemność w wersji z długim rozstawem osi (L2) sięga aż 6,8 metra sześciennego. Łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej Ford Transit Custom zapewnia ją najszersze drzwi boczne oraz najniższym próg tylny wśród pojazdów tej klasy.
 • Doskonale zawieszenie oraz niezwykle wytrzymała i wzmocniona konstrukcja nadwozia chroni pasażerów oraz cechuje się wysoką trwałością i jednoczesną lekkością.
 • Najdłuższe w swojej klasie okresy między przeglądowe pozwalają na wykonywanie przeglądów co 60 tys. km lub co dwa lata. Dodatkowo Ford Transit Custom objęty jest 12-letnią gwarancją na korozje perforacyjną nadwozia.
 • Układ kontroli trakcji (TCS) zapobiega poślizgowi kół i zapewnia najlepszą możliwą przyczepność i stabilność, gdy tego najbardziej potrzeba. Układ stale reguluje moc przekazywaną do każdego z kół pojazdu, zapewniając maksymalny kontakt z podłożem i przyczepność podczas przyśpieszania. (Standard).
 • Asystent bocznego wiatru pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy podczas silnych, porywistych podmuchów wiatru. Korzystając z układu ESC rozpoznaje, kiedy pojazd jest spychany przez boczny wiatr.
 • Auto-Start-Stop. System może automatycznie wyłączyć silnik, gdy zatrzymasz się na światłach lub utkwisz w korku (jednocześnie nie odłączając zasilania od tego, co niezbędne: reflektorów, klimatyzacji, radioodtwarzacza i systemu Ford SYNC). Gdy nadejdzie chwila, aby ruszyć, wciśnij sprzęgło i wybierz pierwszy bieg, tak jak zawsze lub wciśnij pedał przyśpieszenia, a system automatycznie uruchomi silnik. Auto Start-Stop sprawdza się szczególnie w mieście, gdzie może ograniczyć zużycie paliwa nawet o 10% (cykl miejski). (Standard w wersjach M1 i wersjach z automatyczną skrzynią biegów. Opcja w innych wersjach).
 • Ford SYNC z funkcją Wzywania pomocy uruchamia się, kiedy w momencie kolizji lub wypadku dojdzie do uruchomienia się poduszek powietrznych lub odcięcia pompy paliwa. System za pomocą połączonego telefonu wezwie pomoc i poda współrzędne GPS oraz umożliwi rozmowę kierowcy ze służbami ratunkowymi. Połączenie można przerwać.
 • Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wyczuwa utratę stabilności, natomiast zapobieganie kołysaniu się przyczepy zapewnia system stabilizacji toru jazdy (TSC), który w momencie wykrycia kołysania się przyczepy zmniejsza prędkość pojazdu i obniża moment obrotowy silnika oraz doprowadza do stopniowego hamowania na wszystkie koła. Ponadto system kontroli obciążenia pojazdu współpracuje z układem ESP, zapewniając kontrolę i stabilność bez względu na obciążenie.
 • Układ wspomagania awaryjnego hamowania (EBA) rozpoznaje sytuacje, w których następuje nagłe hamowanie i automatycznie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym w celu zapewnienia maksymalnej siły hamowania. (Standard).
 • Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) pomaga w utrzymaniu zamierzonego kierunku jazdy w trudnych warunkach drogowych. Układ reaguje w chwili, gdy pojazd zaczyna zbaczać z zamierzonego toru jazdy, pomagając w powrocie na właściwy tor jazdy przez chwilowe włączanie hamulców i automatyczną regulację momentu obrotowego silnika. (Standard).
 • Imponujące parametry holowania - dzięki możliwości holowania przyczepy o masie do 2800 kg* i szeregowi układów zwiększających bezpieczeństwo całego zestawu Ford Transit Custom świetnie sprawdza się jako pojazd holujący. (Uwaga: w przypadku użytkowania pojazdu w ramach działalności gospodarczej, konieczny może być montaż cyfrowego tachografu).
 • Układ ułatwiający ruszanie pod górę (HSA) zapobiega staczaniu się pojazdu, gdy kierowca przenosi stopę z pedału hamulca na pedał przyśpieszenia. Działa zarówno na biegach jazdy do przodu, jak i na biegu wstecznym, więc jest idealnym rozwiązaniem podczas holowania i przewozu ciężkich ładunków. (Standard).
 • Podczas hamowania awaryjnego automatycznie załącza się system świateł, które informują o niebezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego.
 • Zaawansowany system poduszek powietrznych zwiera poduszkę powietrzną kierowcy w standardzie. Jako opcja dostępne są także poduszki pasażera oraz boczne i kurtynowe poduszki powietrzne.
 • Standardowe wyposażenie nowego Forda Transit Custom posiada także centralny zamek sterowany pilotem oraz zamki antywłamaniowe. Dodatkowo kluczyk do samochodu posiada nadajnik, który uniemożliwia włamanie się do samochodu, a sam kluczyk jest wodoodporny oraz wytrzymały na wszelkie uszkodzenia.
 • Ford Transit Custom oferuje do wyboru jako opcję dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru. W ofercie jest alarm obwodowy, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub pokrywy silnika oraz system alarmowy Thatcham Category , który uruchamia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje górny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu w kabinie samochodu. Wraz z tym systemem alarmowym dostępna jest także syrena alarmu o niezależnym zasilaniu, która będzie działań także w przypadku odłączenia zasilania z akumulatora.
 • Stalowa przegroda uniemożliwia dostęp do przestrzeni ładunkowej niepowołanym osobom oraz chroni kierowcę przed ewentualnym uderzeniem przez ładunek znajdujący się w części przewozowej podczas niebezpiecznych sytuacji.

 

Oprócz szeregu systemów bezpieczeństwa dostępne są także dodatkowe pakiety:

Pakiet Poprawiający Widoczność 1

 • Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne
 • Podgrzewana przednia szyba „Quickclear”
 • Czujnik poziomu płynu spryskiwacza

 

Pakiet Poprawiający Widoczność 2

Zawartość Pakietu 1, plus:

 • Elektrycznie składane lusterka boczne
 • Automatyczne światła
 • Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu
 • Regulacja jasności świecenia wskaźników
 • Przednie światła przeciwmgielne

 

Pakiet Poprawiający Widoczność PREMIUM

Zawartość pakietów 1 i 2, plus:

 • Kamera cofania
 • System ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu
 • System monitorowania koncentracji kierowcy
 • Radio z SYNC3 i z 8" kolorowym ekranem dotykowym
 • Transit Custom oferuje nową generację 2-litrowych silników TDCi Ford EcoBlue, w trzech wersjach mocy: 105 KM / 360 Nm, 130 KM / 385 Nm oraz 170 KM / 405 Nm. Siniki spełniają surowe standardy Euro 6 oraz gwarantują świetne osiągi i niskie zużycie paliwa.
 • Mniejsze zużycie paliwa osiągamy także we współpracy z systemem Auto-Start-Stop. Jest to system, który automatycznie wyłącza silnik, aby oszczędzić paliwo. Energia elektryczna jest dostarczana do wszystkich uruchomionych podczas jazdy elementów, jak klimatyzacja Ford SYNC, czy reflektory, natomiast sam samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Aby ponownie uruchomić sinik wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła lub gazu.
 • System ładowania regeneracyjnego akumulatora, to technologia która wykorzystuje energię wytwarzaną podczas hamowania, co pozwala na redukcję zużycia paliwa i emisję CO2.
 • Kolejnym systemem wspierającym mniejsze spalenie jest kontrola przyśpieszenia. Wskaźnik zmiany biegów przyczynia się do ekonomicznej jazy i właściwej zmiany biegów.
 • Komfortowe i bardziej oszczędne podróżowanie gwarantuje także tempomat z regulowanym systemem ograniczania prędkości. Dzięki utrzymywaniu ustawionej prędkości pozwala zaoszczędzić paliwo oraz zmniejsza ryzyko przekroczenia dozwolonej prędkości.

Ambiente

Nadwozia: Van, Van z podwójną kabiną
Silniki:
– 105 KM (77kW/360Nm)
– 130 KM (96kW/385Nm)
– 170 KM (125kW/405Nm)

 

Zewnętrzne elementy wyposażenia: 
– Lusterka boczne z elementem eliminującym martwe pole widzenia i wbudowanymi kierunkowskazami
– Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem
– Boczne drzwi przesuwne po stronie pasażera
– Funkcja opóźnionego wyłączania reflektorów
– Chlapacze przednie i tylne
– Zderzak tylny wykonany z kilku segmentów
– 15″ stalowe obręcze kół z częściowymi kołpakami (seria 260, 280 i 300)
– 16″ stalowe obręcze kół z częściowymi kołpakami (seria 320 i 340)

Wewnętrzne elementy wyposażenia:
– Komputer pokładowy
– Wskaźnik zmiany biegów
– Dwa gniazda zasilania 12V
– Elektrycznie sterowane szyby przednich drzwi
– Schowek podręczny mieszczący teczki A4
– Schowek nad zestawem wskaźników z gniazdem zasilania 12V
– Fotel kierowcy z regulacją w 8 kierunkach, z podłokietnikiem
– Kolumna kierownicy regulowana w dwóch płaszczyznach
– Oświetlenie przedziału ładunkowego
– Fotel pasażera podwójny pasażera z unoszonym siedziskiem i schowkiem
– Dwa uchwyty na 2-litrowe butelki z napojami
– Stalowa przegroda z uchyloną klapą (tylko VAN)

 

Trend

Nadwozie: Van, Van z podwójną kabiną, Kombi, Kombi Van
Silniki:
– 105 KM (77kW/360Nm)
– 130 KM (96kW/385Nm)
– 170 KM (125kW/405Nm)

 

Dodatkowe zewnętrzne elementy wyposażenia w porównaniu z wersją Ambiente: 
– Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne w kolorze nadwozia
– Halogenowe reflektory projektorowe ze światłami doświetlającymi zakręty i światłami LED do jazdy dziennej
– Przedni zderzak w kolorze nadwozia
– Przednie światła przeciwmgielne
– Czujniki parkowania z przodu i z tyłu

 

Dodatkowe wewnętrzne elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Ambiente: 
– Radio w standardzie 1DIN z Bluetooth® (Niedostępne do Kombi M1)
– Radio MyConnection, 4″ wyświetlacz TFT, Bluetooth® (Standard w Kombi M1)
– Tempomat z regulowanym ogranicznikiem prędkości
– Fotel kierowcy z regulacją w 10 kierunkach, regulacją podparcia odcinka lędźwiowego i podłokietnikiem
– Podwójne siedzenie pasażera z przodu z rozkładanym stolikiem
– Klimatyzacja
– Kierownica pokryta skórą
– Schowek podręczny zamykany na klucz
– Lampki do czytania map

Limited

Nadwozie: Van, Van z podwójną kabiną
Silniki:
– 130 KM (96kW/385Nm)
– 170 KM (125kW/405Nm)

 

Dodatkowe zewnętrzne elementy wyposażenia w porównaniu z wersją Trend: 
– Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu
– Automatyczne światła
– Listwy boczne w kolorze nadwozia
– Tylny zderzak w kolorze nadwozia
– Klamki drzwi przednich, bocznych i tylnych w kolorze nadwozia
– 16-calowe aluminiowe obręcze kół 5×2-ramienne, nakrętki z blokadą
– Elektrycznie regulowane, podgrzewane i składane lusterka boczne z obudowami w kolorze nadwozia
– Boczne drzwi przesuwne po stronie kierowcy (tylko Van z podwójną kabiną)

 

Dodatkowe wewnętrzne elementy wyposażenia w porównaniu z wersją Trend: 
– Radio MyConnection, 4″ wyświetlacz TFT, Bluetooth®
– Podgrzewane przednie fotele
– Uchwyt dźwigni zmiany biegów pokryty skórą
– Klimatyzacja
– Poduszka powietrzna pasażera z wyłącznikiem

 

Sport

Nadwozie: Van, Van z podwójną kabiną, Kombi
Silniki:
– 170KM (125 kW)/405 Nm

 

Dodatkowe zewnętrzne elementy wyposażenia w porównaniu z wersją Limited: 
– Pakiet stylizacyjny Sport: dolny spojler przedniego zderzaka, spojlery progowe, spojler i narożniki tylnego zderzaka oraz nakładki przednich i tylnych nadkoli w kolorze nadwozia, unikatowe obudowy świateł przeciwmgielnych oraz dwa pasy na pokrywie silnika, przednim zderzaku i tylnych drzwiach oraz pas boczny po obu stronach pojazdu
– 17″ aluminiowe obręcze kół wykończone maszynowo w kolorze czarno-srebrnym, wzór 5×2-ramienny
– System monitorowania ciśnienia w oponach

 

Dodatkowe wewnętrzne elementy wyposażenie w porównaniu z wersją Limited: 
– Tapicerka częściowo skórzana

 


W każdej wersji wyposażenia do wyboru dostępne są także dodatkowe pakiety wyposażenia. 

Zapraszamy do naszego salonu:

ul. Bardzka 1, Wrocław

Tel: 71 369 75 00

Email: recepcja@polmotors.wroc.pl

Napisz do nas na Messengerze!