Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

Ranger

Ranger

Charakter, siła, wszechstronność.

Katalog PDF Jazda testowa

Ford Ranger to testowany w każdych warunkach samochód, któremu niestraszne są najtrudniejsze wyzwania. Ten model został zaprojektowany tak, by sprostać każdemu zadaniu. Udaje się to dzięki jego wytrzymałości, wysokiej jakości i doskonałej konstrukcji.

 

Ford Ranger dostępny jest już od:

1126 PLN/mies.* w Ford Multi Opcje

1079 PLN netto/mies.** w Ford Leasing Opcje

3_RAN_38004_L_41899

Drapieżne elementy nadwozia, nowoczesny i sportowy charakter połączony z użytecznością i wielozadaniowym charakterze, to tylko krótkie podsumowanie stylu Rangera.

Elementy stylizacyjne, jak masywny grill, otoczony stanowczymi reflektorami i widocznym logo Ford, tworzą nieodłączny oraz charakterystyczny element stylistyczny tego modelu. Twarde linie nadwozia oraz mocno zaznaczone elementy oddają prawdziwy charakter samochodu pick-up.

Ten pick-up to uniwersalny samochód, który z łatwością można skonfigurować pod swoje potrzeby. Do wyboru jest kilka rodzajów  nadwozia, wersji wyposażenia, dachów i pokryw.

 

Ford Ranger posiada kilka wersji nadwozia oraz wyposażenia

 • Pojedyncza kabina
 • Podwójna kabina
 • Przedłużona kabina

 

Wersje wyposażenia:

 • XL
 • XLT
 • Limited
 • Wildtrak
 • Black Edition
 • Ranger

 • Ford SYNC 3 to szybki i intuicyjny w obsłudze system, sterowany za pomocą prostych poleceń głosowych. Ford SYNC 3 posiada także 8’’ wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem oraz wyposażony jest w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z telefonu na ekranie. System SYNC 3 jest także zintegrowany z systemem nawigacji satelitarnej.
 • Dla komfortu pasażera i kierowcy Ford Ranger oferuje dwustrefową, elektronicznie sterowaną klimatyzację.
 • Długa podróż? Adaptacyjny tempomat to idealne rozwiązanie podczas wielogodzinnych tras. Jest to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem i pozwala wybrać i utrzymywać prędkość z jaką chce jechać kierowca. Gdy system wykryje pojazd znajdujący się przed samochodem, spowoduje, że auto zwolni lub zahamuje, a w momencie, kiedy sytuacja na drodze się zmieni, system powróci do pierwotnych ustawień.
 • Podczas długich tras przydatny okazuje się system kontrolujący poziom zmęczenia kierowcy. System analizuje styl jazdy i jeśli wykryje spadek koncentracji, to na kokpicie pojawi się ikona ostrzegawcza sygnalizująca konieczność odpoczynku kierowcy.

 • Selektywny system napędu pozwala na wybór 4x2 do jazdy w normalnych warunkach drogowych, 4x4 High do jazdy na drogach o gorszej nawierzchni i terenowych oraz 4x4 Low do jazdy w najbardziej wymagających warunkach terenowych. Dzięki opcji Shift-On-The-Fly można także w czasie jazdy przechodzić z trybu 4x2 na 4x4 High.
 • Praktycznie, bezpiecznie i bezproblemowo - dzięki takim funkcjom, jak technologia Ford MyKey® umożliwia przypisanie do kluczka stałych parametrów, które w realny sposób przekładają się na jazdę samochodem, jak np.: prędkość maksymalna, czy przypomnienie o zapięciu pasów.
 • Bezstresowe parkowanie zapewniają przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamera cofania, która pomaga wychwycić najtrudniejsze do zauważenia elementy.
 • Podgrzewana przednia szyba Quickclear, skonstruowana jest tak, aby w kilka chwil rozmrozić lód, śnieg, czy usunąć parę. Idealna funkcja, gdy podczas zimy samochód parkuje na zewnątrz.
 • Ford Ranger wyposażony jest także w wiele schowków i uchwytów ułatwiających utrzymanie porządku i czystości w kabinie samochodu. Schowki to przekrój małych przegródek na drobne elementy oraz pojemne schowki, które zmieszczą duże teczki, czy laptopa.

 • Ford Ranger w testach bezpieczeństwa otrzymał maksymalną ilość punktów - 5 gwiazdek Euro NCAP, co jest najlepszym potwierdzeniem skuteczności jego systemów bezpieczeństwa.
 • Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest funkcja Wzywania Pomocy, która w sytuacji wypadku i aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa, poprzez połączony z system smartfon, łączy się ze służbami ratunkowymi, podając współrzędne GPS oraz umożliwia rozmowę kierowcy. Połączenie można przerwać w każdej chwili.
 • Ford Ranger wyposażony został w standardowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, poduszki boczne i kurtyny powietrzne oraz poduszkę zabezpieczającą kolana kierowcy.
 • Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) monitoruje parametry samochodu, co pozwala na wykrycie odchyleń od wybranego toru jazdy. System wtedy automatycznie koryguje pozycję na drodze. Maksymalną przyczepność zapewnia system kontroli trakcji (TCS).Dodatkowym wsparciem jest także system pomiaru ciśnienia w oponach. Czujniki monitorują każde koło i w przypadku nieprawidłowości ostrzegają kierowcę.
 • Podczas podróży z przyczepą ważna jest kontrolą nad jej stabilizacją. Dzięki systemowi stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA) wykrywane jest wychylenie przyczepy. Aby przywrócić stabilność, zmniejszana jest prędkość samochodu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła.

 • System wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) wspiera maksymalną wydajność hamowania. Kolejnym wsparciem podczas hamowania jest system przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD). System świateł hamowania awaryjnego automatycznie uruchamia światła awaryjne przy ostrym hamowaniu, aby ostrzec kierowców jadących z tyłu o niebezpieczeństwie.  Ważnym wsparciem w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas jazdy jest stan ciśnienia w oponach, o który dbają czujniki, które w przypadku ubytku informują kierowcę poprzez załączenie odpowiedniej kontrolki na desce rozdzielczej.
 • Dodatkowym wsparciem jest także Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) Forda Ranger, który obejmuje także napinacze pasów bezpieczeństwa, dzięki czemu ryzyko obrażeń zostaje zmniejszone.
 • Podczas jazdy w terenie o dodatkową kontrolę zadba układ kontroli zjazdu ze wzniesienia (HDC), a kontrolę podczas ruszania pod górę zapewnia układ HSA, który zapobiega cofaniu się samochodu.
 • Maksymalną stabilność i odpowiednią kontrolę nad samochodem zapewnia także system kontroli obciążenia pojazdu (LAC).
 • O bezpieczeństwo samochodu podczas postoju dba opcjonalny system alarmowy oraz syrena z niezależnym zasilaniem.

Ford Ranger dostępny jest wraz z wysokoprężnymi silnikami o pojemności 2,2 l TDCi oraz 3.2 TDCi Duratorq, o mocy 200 KM/470 Nm .

 

Silnik 2,2 l TDCi dostępny jest w dwóch wariantach mocy:

-130 KM z 6-stopniową ręczną skrzynią biegów

160 KM z 6-stopniową ręczną przekładnią lub 6-stopniową skrzynią automatyczną.

Ford Ranger dostępny jest z dwoma rodzajami przekładni: 6-biegowa ręczna skrzynia oraz 6-biegowa przekładnia automatyczna.

*Rata miesięczna w programie Ford Mutli Opcje dla Forda Ranger, 2.2 TDCi 130 KM M6 4x2 Pojedyncza kabina XL w cenie 85 900 zł brutto, wkład własny 20%, okres finansowania 36 miesięcy.
Przykład reprezentatywny na dzień 24.05.2018. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,48%, całkowita kwota kredytu 72 156 zł, oprocentowanie w skali roku 6,99%, 35 miesięcznych równych rat w wysokości 1 126,35 zł i ostatnia rata – 45 082,57 zł.

**Wyliczenie dla Forda Ranger, 2.2 TDCi 130 KM M6 4x2 Pojedyncza kabina XL w cenie 85 900 zł brutto na okres 24 miesięcy i opłacie wstępnej 20%. Kalkulacja została przygotowana w oparciu o wskaźnik WIBOR 3M. Podana wysokość raty w ofercie Ford Leasing Opcje wynosi 1078,70 zł netto.

XL

Nadwozie:
– Kabina pojedyncza 4×4 i 4×2
0 Kamina przedłużona 4×4
– Kabina podwójna 4×4
Silniki wysokoprężne:
– 2,2 TDCi 130 KM, 6-biegowa manualna skrzynia biegów
– 2,2 TDCi 160 KM, 6-biegowa manualna skrzynia biegów

 

Wybrane elementy wyposażenia:
– Radio MyConnection z Bluetooth
– Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne
– Przednie szyby elektrycznie sterowane
– Elektroniczny układ stabilizacji tory jazdy (ESC)
– Przedni zderzak w kolorze nadwozia
– 16” stalowe obręcze kół

 

XLT

Nadwozie:
– Kabina podwójna 4×4
Silniki wysokoprężne:
– 2,2 TDCin 160 KM, 6-biegowa manualna skrzynia biegów

 

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu z wersją XL:
– Radio CD/MP3 z 4,2” wyświetlaczem TFT, systemem Ford SYNC z AppLink, Bluetooth, złączem USB oraz funkcją sterowania głosowego
– Klimatyzacja z filtrem przeciwpyłkowym
– Tempomat
– Kierownica skórzana z przełącznikami sterowania systemu audio
– Lusterka zewnętrzne i klamki z chromowanymi nakładkami
– 16” aluminiowe obręcze kół
– Wykładzina ochronna skrzyni ładunkowej
– Gniazdo 12V

 

Limited

Nadwozie:
– Kabina podwójna 4×4
Silniki wysokoprężne:
– 2,2 TDCi 160 KM. 6-biegowa manualna skrzynia biegów lub opcjonalna 6-biegowa skrzynia automatyczna
– 3,2 TDCi 200 KM, 6-biegowa manualna skrzynia biegów lub opcjonalna 6-biegowa skrzynia automatyczna

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu z wersją XLT:
– 17” aluminiowe obręcze kół
– Radio CD/MP3 z 8” wyświetlaczem TFT, systemem Ford SYNC 3, Bluetooth, złączem USB oraz funkcją sterowania głosowego
– Klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną regulacją temperatury (DEACT)
– Czujniki parkowania tylne
– Składane elektryczne lusterka boczne z lampkami doświetlającymi
– Fotel kierowcy z regulacją w 8 kierunkach
– Tapicerka skórzana
– Chromowane obramowanie skrzyni ładunkowej
– Dywanowe maty podłogowe

Wildtrak

Nadwozie:
– Kabina podwójna 4×4

Silniki wysokoprężne:
– 2,2 TDCi 160 KM. 6-biegowa manualna skrzynia biegów lub opcjonalna 6-biegowa skrzynia automatyczna
– 3,2 TDCi 200 KM, 6-biegowa manualna skrzynia biegów lub opcjonalna 6-biegowa skrzynia automatyczna

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu z wersją Limited:
– 18” aluminiowe obręcze kół z wykończeniem maszynowym
– Ford SYNC 3 z 8” wyświetlaczem multimedialnym, radiem CD/SD/MP3, Bluetooth i sterowaniem głosowym oraz złączem USB, nawigacją satelitarną
– Kamera cofania
– Wybór siedmiu kolorów oświetlenia wnętrza z funkcją przyciemniania
– Krata wlotu powietrza w stylistyce Wildtrak
– Aerodynamiczny pałąk skrzyni ładunkowej
– Stopnie boczne z wstawkami ze szczotkowanej stali

RANGER

Nadwozie:
– Podwójna kabina
Silniki wysokoprężne:
– 2.0 EcoBlue Bi-Turbo 213 KM A10 4×4

Wybrane elementy wyposażenia:

-Pakiet siedzeń przednich: Elektrycznie regulowane, podgrzewane fotele kierowcy i pasażera z tapicerką skórzaną wysokiej jakości (z logo Raptor), kieszeń na mapy w oparciu fotela kierowcy, fotel kierowcy i pasażera z regulacją w 8 kierunkach (przód/tył, pochylenie oparcia, wysokość, nachylenie siedziska i podparcie odcinka lędźwiowego), przypomnienie o zapięciu pasów bezpieczeństw

-Nawigacja satelitarna z DAB, Bluetooth, system Ford SYNC 3

– Tylna klapa – mechanizm ułatwiający podnoszenie/opuszczanie

– Zderzak przedni – w kolorze czarnym, zderzak tylny – ze stopniem; wykończenie Dyno Grey

– Zawieszenie Ford Performance z wyczynowymi amortyzatorami FOX

 


Zapraszamy do naszego salonu:

ul. Bardzka 1, Wrocław

Tel: 71 369 75 00

Email: recepcja@polmotors.wroc.pl

Napisz do nas na Messengerze!