Ford Pol-Motors - Twój dealer Forda

S-MAX

S-MAX

Nowatorski samochód rodzinny.

Katalog PDF Jazda testowa

Ford S-Max to niezwykły samochód, który z płynnością i klasą potrafi przemienić się z przestronnego samochodu rodzinnego na elegancki samochód biznesowy.

 

Ford S-MAX dostępny jest już od:

1407 PLN/mies.* w Ford Multi Opcje

782 PLN netto/mies.** w Ford Leasing Opcje

3_SMX_42875_L_43045

Dynamiczna a zarazem elegancka linia nadwozia Forda S-MAX odzwierciedla wielofunkcyjny charakter tego modelu. Przemyślany i nowoczesny design, połączony z komfortowym i ergonomicznym wnętrzem oraz zaawansowanymi technologiami czyni Forda S-MAX niepowtarzalnym samochodem rodzinnym.

Starannie dopracowane elementy stylizacyjne jak niżej poprowadzona linia dachu, mocno zarysowana linia okien, smukłe reflektory oraz światła LED i diodowe lampy tylne dodają wyjątkowego charakteru. Wyrazistość podkreślają także pieczołowicie zaprojektowane elementy stylizacyjne jak np.: przetłoczenia nadkoli, satynowe chromowane listwy, niezwykła górna i dolna krata wlotu powietrza w kształcie plastra miodu, czy pakiet Stylizacyjny Nadwozia z tylnym dyfuzorem lub opcjonalnie ze spojlerem dachowym oraz spoilerem zderzaka lakierowanym w kolorze nadwozia.

Ford S-Max oferuje 9 kolorów nadwozia oraz 7 rodzajów obręczy kół.

 • Ford SYNC 3 to szybki i intuicyjny system pokładowy w obsłudze. Dzięki niemu, za pomocą poleceń głosowych, można sterować systemem audio, nawigacją oraz za pomocą funkcji AppLink, aplikacjami ze smartfonu połączonymi z systemem. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8’’ ekran korzystanie z systemu czyni niezwykle prostym. System audio z 8 głośnikami gwarantuje wyjątkową czystość dźwięku. Opcjonalnie do wyboru jest także system audio Premium z 12 głośnikami Sony i radiem cyfrowym DAB+.
 • Bezkluczykowy system Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu oraz bagażnika bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Dodatkowo technologia Ford MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów, tj.: prędkość maksymalna lub przypomnienie o zapięciu pasów. Kluczyk może pozostać w kieszeni również podczas odpalania samochodu. Wystarczy nacisnąć przycisk rozrusznika Ford Power, jednocześnie wciskając pedał sprzęgła (lub pedał hamulca w wersji z przekładnią automatyczną).
 • Ford Easy Fuel to technologia, która uniemożliwia nalanie niewłaściwego paliwa, poprzez zastosowanie wlewu blokującego dostęp złej końcówki od dystrybutora.
 • Nowe tylne zawieszenie wielowahaczowe w połączeniu z zawieszeniem przednim opartym o kolumny prowadzące przyczyniają się do maksymalnej kontroli nad samochodem, zapewniając przy tym wysoki komfort bez względu na jakość nawierzchni.
 • Adaptacyjny tempomat umożliwia zaprogramowanie i utrzymywanie maksymalnej prędkości z jaką chcemy się poruszać. System automatycznie zmniejsza prędkość w sytuacji wykrycia pojazdu jadącego przed samochodem, aby zachować odpowiednią odległość. Po zwolnieniu jezdni system przywraca ustawienia.
 • Panoramiczny dach i sterowana elektrycznie roleta dachowa wprowadzi dodatkowo naturalne światło, a powłoka przeciwsłoneczna, która odbija promieniowanie ograniczy nagrzewanie się samochodu i ochroni przed promieniowaniem.
 • Dwustrefowa klimatyzacja (DEATC) umożliwia ustawienie dwóch różniących się temperatur dla każdej ze stref. Opcjonalny system klimatyzacji trójstrefowej dostarcza komfort wyboru dla podróżujących w drugim i trzecim rzędzie siedzeń.
 • Podgrzewana przednia szyba pomaga w zwalczeniu śniegu, pary oraz zamarzniętego lodu, a czujniki deszczu dostosowują prędkość do warunków atmosferycznych.
 • Kierowca i pasażer mogą mieć do dyspozycji system ogrzewanych i wentylowanych foteli z funkcją masażu. Dodatkowy komfort i przestrzeń zapewnia układ foteli. Wygodnie podróżować może nawet siedem osób. Składane siedzenia w drugim i trzecim rzędzie można ustawiać w dowolnych konfiguracjach – od złożenia jednego siedzenia, po cały rząd foteli, uzyskując ogromną przestrzeń bagażnika.

 • Adaptacyjne reflektory LED z technologią Ford Dynamic, która wykorzystuje system reflektorów adaptacyjnych Adaptive Front Lighting System i dostosowuje kształt i zasięg wiązki światła do warunków panujących na drodze. Pomocny jest system Glare-Free High Beam wykrywa pojazdy z naprzeciwka oraz poruszające się tym samym pasem i dobiera taką wiązkę i natężenie światła aby zapewnić maksymalną widoczność i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
 • Nowa technologia Intelligent Speed Assist (ISA) pozwala kierowcy zaprogramować maksymalną prędkość jazdy, a następnie na bieżąco ją dostosowuje do sytuacji drogowej, korzystając z danych systemu rozpoznawania znaków drogowych oraz systemu nawigacji.
 • Ford SYNC 3 posiada także funkcję Wzywania pomocy. Uruchamia się gdy dochodzi do wypadku lub kolizji, wskutek czego doszło do odcięcia pompy paliwa lub odpalenia poduszek powietrznych. System połączony z telefonem łączy ze się służbami ratunkowymi oraz podaje im współrzędne GPS. Połączenie można przerwać.
 • System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (Blind Spot Information) ostrzega kierowcę, że inny pojazd wjechał w martwe pole widzenia, dzięki włączeniu diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie.
 • System wspomagający parkowanie Active Park Assist wyszukuje odpowiednie miejsce parkingowe i automatycznie parkuje w nim pojazd. Zadaniem kierowcy jest operować pedałami gazu i hamulca. Parkowanie prostopadłe wspomaga Perpendicular Parking. Dodatkową pomocą jest system Park-Out Assist, który wspomaga wykonanie manewru wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego. System Cross Traffic Alert to pomocna funkcja podczas wyjazdu tyłem z miejsca postojowego. Ostrzega kierowcę podczas wyjazdu tyłem z parkingu przed innymi pojazdami, które mogą nadjechać z poprzecznego kierunku. Kolejną funkcją ułatwiającą parkowanie jest kamera cofania. System na wyświetlaczu, na desce rozdzielczej pokazuje wirtualne linie, które ułatwiają parkowanie, pokazując odległości i trudno widoczną przestrzeń. Kamera cofania aktywuje się w momencie wrzucenia biegu wstecznego.
 • Lane Keeping Alert, czyli system kontroli pasa ruchu, który korzysta z umieszczonej za przednią szybą pojazdu kamery, monitorując drogę przed autem. W chwili kiedy system rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa ruchu przy wyłączonym kierunkowskazie, to ostrzega kierowcę dzięki wywołaniu drgań na kierownicy. Gdy ostrzeżenie nie poskutkuje, system spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierując pojazd na pas ruchu. Kierowca może pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w docelowy sposób.
 • Hill Start Assist (HSA) to układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach lub podczas ruszania i zatrzymywania się na śliskich powierzchniach. Zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę, dzięki utrzymywaniu podwyższonego ciśnienia w układzie hamulcowym przez dodatkowe 2,5 sekundy.
 • Pre-Collision Assist to funkcja, która pomaga uniknąć zderzenia z poruszającym się przed naszym samochodem pojazdem. Jeśli system wykryje niebezpieczeństwo kolizji i brak reakcji kierowcy, system ostrzega o zagrożeniu za pomocą sygnału dźwiękowego i wizualnego, a następnie samoczynnie aktywuje układ hamulcowy.
 • Roll Stability Control wykrywa niebezpieczny kąt przechylenia samochodu podczas jazdy. System automatycznie uruchamia hamowanie na poszczególnych kołach, dostosowuje ustawania przepustnicy, odzyskując bezpieczne ustawienie samochodu.

Dostępne silniki:

 • Ford S-MAX dostępny jest wraz z nowoczesnymi jednostkami napędowymi silników benzynowych EcoBoost: 1,5 EcoBoost o mocy 160 KM, połączony z manualną skrzynią biegów, oraz 240-konny silnik 2.0 EcoBoost zestawiony ze skrzynią automatyczną.
 • Gama silników wysokoprężnych Ford S-MAX oferuje jednostki: 120-konny silnik 2.0 TDCi z sześciobiegową skrzynią manualną, w wariantach o mocy 150 i 180 KM oraz w opcji z przekładnią ręczną lub automatyczną Powershift. Jednostki te wyposażone są dodatkowo w system Active Thermal Managment, który pomaga szybciej osiągnąć optymalną temperaturę pracy silnika, przyczyniając się do wydajności, emisji CO2 oraz podwyższając oszczędność paliwa.
 • Ford S-MAX oferuje także trzy wersje skrzyni biegów:

* Sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów,

* Sześciostopniowa, automatyczna hydrokinetyczna skrzynia biegów,

* Sześciostopniowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna PowerShift, która przyczynia się do błyskawicznej zmiany biegu bez utraty mocy, zapewniając przy tym oszczędność paliwa oraz niższą emisję CO2.

 • Zmianę biegów ułatwiają także manetki umieszczone przy kierownicy, umożliwiające szybszą zmianę biegów.
 • Dzięki systemowi Auto-Start-Stop samochód uzyskuje mniejsze zużycie paliwa. Gdy samochód stoi w miejscu, system automatycznie wyłącza silnik, lecz w dalszym ciągu dostarcza energię do urządzeń i systemów, jak Ford SYNC, reflektory, czy klimatyzacja. Oszczędność paliwa dzięki funkcjonalności Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.
 • System Ford EcoMode analizuje styl jazdy kierowcy i podaje wskazówki jak jeździć bardziej ekonomicznie.
 • Smart Regenerative Charging to ładowanie akumulatora z wykorzystywaniem odzyskiwanej energii. Przyczynia się to do oszczędności paliwa i redukcji emisji CO2.

*Rata miesięczna w programie Ford Mutli Opcje dla Forda S-MAX 1.5 EcoBoost 160 KM, M6, FWD Trend 5D w cenie 106 000 zł brutto, wkład własny 20%, okres finansowania 36 miesięcy.
Przykład reprezentatywny na dzień 24.05.2018. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,59%, całkowita kwota kredytu 89 040 zł, oprocentowanie w skali roku 6,99%, 35 miesięcznych równych rat w wysokości 1406,69 zł i ostatnia rata – 54 992,70 zł.

**Wyliczenie dla Forda S-MAX 1.5 EcoBoost 160 KM, M6, FWD Trend 5D w cenie 106 000 zł brutto na okres 24 miesięcy i opłacie wstępnej 20%. Kalkulacja została przygotowana w oparciu o wskaźnik WIBOR 3M. Podana wysokość raty w ofercie Ford Leasing Opcje wynosi 782,17 zł netto.

Trend

Wybrane wyposażenie standardowe:
− Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS)
− System ABS z EBD
− Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) zawiera: układ kontroli trakcji (TA), układ wspomagania awaryjnego hamowania (EBA)
− System zapobiegający wywróceniu pojazdu (RSC)
− Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA)
− Poduszki powietrzne z przodu: czołowe i boczne oraz kurtyny powietrzne, chroniące pasażerów przednich i tylnych siedzeń wraz z poduszką kolanową kierowcy
− Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera
− Klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną regulacją temperatury (DEATC)
− Kolumna kierownicy z regulacją pochylenia i odległości
− Elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi
− Lusterka boczne składane, sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia
− Kierownica i uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończone skórą
− Radioodtwarzacz CD/MP3 (ICFAK)
− Przednie fotele – z ręczną regulacją podparcia odcinka lędźwiowego
− Przycisk rozrusznika Ford Power
− Reflektory halogenowe projekcyjne
− Przednie światła przeciwmgielne
− Światła do jazdy dziennej
− Tylne światła w technologii LED
− Dywaniki podłogowe welurowe w 1. rzędzie foteli
− Zestaw do naprawy ogumienia

 

ST Line

Elementy dodatkowe w porównaniu z wersją Trend:
− 18″ obręcze kół ze stopów lekkich, wzór 5×2-ramienny z wykończeniem Rock Metallic (D2ULT)
− Radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford SYNC 3 (ICFBR) zawiera m.in. 8″ wyświetlacz dotykowy oraz zestaw głośnomówiący Bluetooth
− Przednie fotele podgrzewane z regulacją temperatury
− Tempomat zawiera: Traffic Sign Recognition z Intelligent Speed Limiter
− Podgrzewana przednia szyba (Quickclear) i podgrzewane dysze spryskiwaczy
− Kierownica i uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończone skórą w stylizacji ST-Line
− Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne
− Oświetlenie wnętrza diodami LED
− Wyświetlacz na tablicy zegarów – 10.1”
− Czujniki parkowania z przodu i z tyłu
− Światła do jazdy dziennej w technologii LED

 

Titanium

Elementy dodatkowe w porównaniu z wersją Trend:
− 17” obręcze kół ze stopów lekkich, wzór 10-ramienny (D2YDN)
− Radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford SYNC 3 (ICFBR) zawiera m.in. 8″ wyświetlacz dotykowy oraz zestaw głośnomówiący Bluetooth
− Tempomat zawiera: Traffic Sign Recognition z Intelligent Speed Limiter
− Lane Keeping Alert zawiera: Lane Keeping Aid – system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, Glare-Free Auto High Beam – system automatycznego sterowania światłami drogowymi z funkcją zapobiegającą oślepianiu, Driver Alert – system monitorowania koncentracji kierowcy
− Automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem deszczu
− Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne
− Światła do jazdy dziennej w technologii LED
− Reflektory automatyczne
− Przednie fotele – podgrzewane, z regulacją temperatury
− Podgrzewana przednia szyba (Quickclear) i podgrzewane dysze spryskiwaczy
− Oświetlenie wnętrza – diodami LED z elementami nastrojowego oświetlenia
− Ford KeyFree
− Dywaniki podłogowe welurowe w 1. i 2. rzędzie foteli

Inteligentne technologie, stylowe i komfortowe wnętrze oraz styl i elegancja. Ford S-Max Vignale to kwintesencja wysokiej jakości wykończenia i praktycznej przestrzeni.

Ten model to jeden z najnowocześniejszych samochodów pełniących wysoki komfort nawet dla siedmiu osób.

Stylowe i unikalne elementy stylizacyjne zastosowane w nadwoziu oraz kabinie samochodu przynoszą doskonałe doznania wizualne, dając tym samym ogromną przyjemność użytkowania.

Samochód dostępny jest wraz z 18’’ obręczami kół ze stopów lekkich (wzór 10×2-ramienny z wykończeniem Premium), a przednie reflektory w technologii Ford Dynamic LED, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, czy system Ford Key Free z przyciskiem rozrusznika Ford Power zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Wnętrze samochodu zdobi wysokiej jakoś skórzana tapicerka, przyciemniane tylne szyby, czy panoramiczny dach z filtrem chroniącym przed nagrzewaniem i promieniowaniem UV.

Vignale

Silniki benzynowe 1,5 EcoBoost 125 KM oraz 2,0 EcoBoost 240 KM
Silniki wysokoprężne 2,0 TDCi 150 KM oraz 180 KM
Silnik wysokoprężny 2,0 TDCi Twin-Turbo 210 KM

 

Standardowe elementy wyposażenia:
– Elementy nadwozia w stylizacji Vignale
– Lakier Vignale Black lub Vignale Silver
– 18” obręcze kół ze stopów lekkich
– Reflektory adaptacyjne Ford Dynamic LEd
– Światła przeciwmgielne z chromowanym obramowaniem

Wyposażenie wnętrza: 
– System nawigacji satelitarnej z Ford SYNC 3, sterowaniem głosowym i 8” ekranem dotykowym
– System nagłośnienia Premium
– Fotel kierowcy z elektryczną regulacją w 10 kierunkach i funkcją pamięci ustawień
– Skórzana tapicerka foteli oraz skórzane obicie deski rozdzielczej
– Podgrzewane fotele z regulacją tempratury
– Oświetlenie wnętrza diodami LED z elementami nastrojowego oświetlenia 

Praktyczne rozwiązania samochodu rodzinnego w połączeniu ze sportowymi elementami nadwozia? Poznaj Forda S-MAX ST-Line.

Model został wyposażony w wiele elementów stylizacyjnych. Wśród nich znajdziesz sportowy pakiet stylizacyjny nadwozia, tylny spoiler, przednie lampy przeciwmgłowe, 18” obręcze kół ze stopów lekkich w kolorze Rock Metallic i emblematy ST-Line.

Ciemne obramowania okien, dynamiczne zarysowane linie sportowego nadwozia oraz tylnych lamp LED dopełniają całości, tworząc przy tym unikalny samochód rodzinny z niepowtarzalnym sportowym charakterem.

Jednak tym, co szczególnie wyróżnia Forda S-MAX ST-Line jest specjalnie zestrojone, sportowe zawieszenie, które gwarantuje kontrolę nad autem, niezwykle precyzyjne prowadzenie i mnóstwo radości z jazdy.

Komfort i emocjonujące doznania? Funkcjonalne rozwiązania typowe dla S-MAXA dopełniają dynamiczne elementy, jak ciemna podsufitka, sportowa kierownica czy aluminiowe nakładki na, Zwieńczeniem są listwy progowe z logo ST-Line.

 

ST-Line

Elementy dodatkowe w porównaniu z wersją Trend:
− 18″ obręcze kół ze stopów lekkich, wzór 5×2-ramienny z wykończeniem Rock Metallic (D2ULT)
− Radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford SYNC 3 (ICFBR) zawiera m.in. 8″ wyświetlacz dotykowy oraz zestaw głośnomówiący Bluetooth
− Przednie fotele podgrzewane z regulacją temperatury
− Tempomat zawiera: Traffic Sign Recognition z Intelligent Speed Limiter
− Podgrzewana przednia szyba (Quickclear) i podgrzewane dysze spryskiwaczy
− Kierownica i uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończone skórą w stylizacji ST-Line
− Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne
− Oświetlenie wnętrza diodami LED
− Wyświetlacz na tablicy zegarów – 10.1”
− Czujniki parkowania z porzdu i z tyłu
− Światła do jazdy dziennej w technologii LED

 


Zapraszamy do naszego salonu:

ul. Bardzka 1, Wrocław

Tel: 71 369 75 00

Email: recepcja@polmotors.wroc.pl

Napisz do nas na Messengerze!